Bilety lotnicze Relacje z podróży
Czytaj pocztę Noclegi Wycieczki
Forum Fotoreportaże
      BiuletynBiuletyn   RejestracjaRejestracja
WycieczkiNoclegiBilety lotniczeCzartery jachtówTargi turystycznePogoda
Polityka Prywatności i Zaufania | Regulamin korzystania z serwisu
Tomasz Wasiuk (twasiuk) Strona Profilu
Tomasz Wasiuk (twasiuk)
Wyświetlenia 2920
Online-Status OFFLINE
Członek od 07/06/2007 14:52:23
Ostatnio online 07/06/2007 22:23:01
Ostatnia aktualizacja nigdy
 

Profil

Strona WWW: globtroter.pl/chiny2001/tomekwasiuk.html

Forum

Ten użytkownik nie posiada jeszcze wpisów.

BlogTen użytkownik nie sporządził Blogu.

Artykuł

DataTytuł
Friday, 06 July 2007Dziennik wyprawy Tomka Wasiuka - Chiny 2001

Galeria

GaleriaOpis
 Kolej Transsyberyjska Kolej żyje, ma duszę. Tworzy nią nie tylko maszyna, ale przede wszystkim ludzie. Tygodniowa podróż w czterdziestostopniowym upale, niepowtarzalne widoki zza okna, przystanki kolejowe, a przede wszystkim życie, które bezustannie toczy się w pociągu tworzą niepowtarzalną atmosferę, którą warto uwiecznić na fotografii. Autorami zdjęć są Tomasz Ziaja, Maciej Chruścicki, Adam Przybycin, Katarzyna Romaniec i Tomasz Wasiuk. Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody autorów zabronione. Zdjęcia do galerii przygotował Tomasz Wasiuk.
 Historia Cywilizacji Dalekiego Wschodu Xian, miasto które niegdyś konkurowało z Rzymem i Konstantynopolem o miano najwspanialszego. Dzisiaj wciąż można uchwycić niepowtarzalny charakter tego ośrodka. Pekin to następne miasto zabytków, dokument świetności cywilizacji jakże odległej od naszej. Całodniowy trekking po dziewiczych fragmentach Wielkiego Muru to atrakcja, której nie doświadcza wielu turystów. Ci najczęściej wybierają oblegane fragmenty w okolicach Pekinu. Podróż przez prowincję Henan pozwoli uwiecznić nam pozostałości z początków cywilizacji. Autorami zdjęć są Tomasz Ziaja, Maciej Chruścicki, Adam Przybycin, Katarzyna Romaniec i Tomasz Wasiuk. Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody autorów zabronione. Zdjęcia do galerii przygotował Tomasz Wasiuk.
 Milionowe miasto Hong Kong, Nanning, Kunming, Chengdu, Xian, Pekin. Miliony mieszkańców. Bezimienne aglomeracje, współczesne więzienia, z których nie ma już dokąd uciec na weekend. Hong Kong w którym niedzielę ludzie spędzają na chodnikach, w przejściach i tunelach. Autorami zdjęć są Tomasz Ziaja, Maciej Chruścicki, Adam Przybycin, Katarzyna Romaniec i Tomasz Wasiuk. Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody autorów zabronione. Zdjęcia do galerii przygotował Tomasz Wasiuk.
 Miasto w którym zatrzymał się czas Ale te same miasta to również niepowtarzalne skarbnice indywidualizmu. Boczne uliczki oddalone od centrum odkrywają przed nami zupełnie nowe oblicza milionowych aglomeracji. Tam nie spotyka się niewielu turystów. Wspaniała architektura, układy planistyczne, ciasne uliczki, targowiska, tłum i bezimienna postać były tematami naszych fotografii. Autorami zdjęć są Tomasz Ziaja, Maciej Chruścicki, Adam Przybycin, Katarzyna Romaniec i Tomasz Wasiuk. Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody autorów zabronione. Zdjęcia do galerii przygotował Tomasz Wasiuk.
 Droga do nieba Sichuan jest krainą wysokich gór graniczącą z Tybetem. Najwyższe szczyty sięgają prawie 8000m. A pomiędzy nimi wije się droga sięgająca 4500m. Jedna z najtrudniejszych a zarazem najwspanialszych dróg świata. Mówi się, że trudniejsza niż droga do nieba. Zaprowadzi nas do tylnych drzwi Yunnanu. Autorami zdjęć są Tomasz Ziaja, Maciej Chruścicki, Adam Przybycin, Katarzyna Romaniec i Tomasz Wasiuk. Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody autorów zabronione. Zdjęcia do galerii przygotował Tomasz Wasiuk.
 Kraina górskich jezior i wodospoadów Sichuan. Wyprawa do jednego z najpiękniejszych rezerwatów świata Jinzhai Gully, jak i trekking po rezerwacie są niesamowitym przeżyciem, również estetycznym. Autorami zdjęć są Tomasz Ziaja, Maciej Chruścicki, Adam Przybycin, Katarzyna Romaniec i Tomasz Wasiuk. Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody autorów zabronione. Zdjęcia do galerii przygotował Tomasz Wasiuk.
 Natchnienie dla artystów - Guilin i Yangshuo Guilin i Yangshuo. Niepowtarzalne piękno i harmonia tego miejsca stały się natchnieniem dla pokoleń poetów i malarzy chińskich. Kraina ta stała się również natchnieniem dla naszych fotografii. Spływ rzeczny pomiędzy tymi miejscowościami, jak i otaczające góry i parki to wspaniała sceneria dla niezapomnianych, romantycznych zdjęć. Autorami zdjęć są Tomasz Ziaja, Maciej Chruścicki, Adam Przybycin, Katarzyna Romaniec i Tomasz Wasiuk. Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody autorów zabronione. Zdjęcia do galerii przygotował Tomasz Wasiuk.
 Rzeka: Huang He i Jangcy Żółta Rzeka. Matka Chin. Żywioł, któremu poświęciliśmy cały dzień w rezerwacie w okolicach Zhengzhou (Henan). Jangcy, najdłuższa rzeka Azji. Widzieliśmy ją w całej okazałości w niepowtarzalnym miejscu - w Hutao Xia - jednym z najgłębszych wąwozów na świecie, gdzie szczyty pną się do 3900m powyżej lustra wody. Trudno jest zawrzeć na fotografii życie żywiołu, ale postaramy się zaprezentować chociaż skrawek jej potęgi. Autorami zdjęć są Tomasz Ziaja, Maciej Chruścicki, Adam Przybycin, Katarzyna Romaniec i Tomasz Wasiuk. Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody autorów zabronione. Zdjęcia do galerii przygotował Tomasz Wasiuk.
 Klasztory w Chinach Na naszej drodze znalazło się wiele klasztorów, położonych często na szczytach świętych gór - Emai shan i Wutai Shan. Pomiędzy nimi zarówno osławiony Shaolin, Klasztor Przyczajonego Tygtysa, jak i te nie dostępne dla turystów, wysoko w górach. Wizyta w górskich klasztorach była wspaniałą okazją do poznania życia tybetańskich mnichów. Była to niepowtarzalna możliwość utrwalenia jakże wspaniałej kultury i religii. Autorami zdjęć są Tomasz Ziaja, Maciej Chruścicki, Adam Przybycin, Katarzyna Romaniec i Tomasz Wasiuk. Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody autorów zabronione. Zdjęcia do galerii przygotował Tomasz Wasiuk.
Biuletyn: Imię: Email:
              
      Nie masz konta?

BIULETYNKontaktO nasMapa stronyPolityka Prywatności i ZaufaniaRegulamin korzystania z serwisu
Copyright © 2006-2018 grupa eturystyka.org - Wszystkie prawa zastrzeżone;