Bilety lotnicze Relacje z podróży
Czytaj pocztę Noclegi Wycieczki
Forum Fotoreportaże
      BiuletynBiuletyn   RejestracjaRejestracja
WycieczkiNoclegiBilety lotniczeCzartery jachtówTargi turystycznePogoda
Polityka Prywatności i Zaufania | Regulamin korzystania z serwisu
Marek Weber (marekweber) Strona Profilu
Marek Weber (marekweber)
Wyświetlenia 2236
Online-Status OFFLINE
Członek od 03/10/2008 11:34:44
Ostatnio online 01/02/2013 12:40:47
Ostatnia aktualizacja 01/02/2013 13:00:22
 

Profil

Strona WWW: marek2359.za.pl
Gadu-Gadu: 36179
Tlen: webmarek
Skype: pierwszyblizniak

Forum

Ten użytkownik nie posiada jeszcze wpisów.

BlogTen użytkownik nie sporządził Blogu.

ArtykułTen użytkownik nie sporządził artykułu.

Galeria

GaleriaOpis
 Słowacki Raj Szlaki Słowackiego Raju które mieliśmy okazję przemierzać w latach 2006 i 2007. Udało nam się zobaczyć wiele ciekawych, unikatowych zjawisk i tworów przyrodniczych. Do takich możemy zaliczyć: - Dobszyńska Lodowa Jaskinia - jedna z najciekawszych jaskiń w Słowacji. Bogata szata lodowa, grubość jego pokrywy sięga 22 m. Długość korytarzy wynosi 1400 m. - Havrania Skala - najbardziej znany punkt widokowy na Słowacki Raj, Niżne Tatry i Tary Wysokie, - Klastorisko - rozległa polana w głębi Słowackiego Raju. Dawny klasztor Kartuzów, obecnie schronisko turystyczne, - Przełom Hornadu - kanion długości 11,7 km. i głębokości do 300 m., - Palmcanska Masa - jezioro zaporowe, ośrodek sportów wodnych w pobliżu miejscowości Dedinki, - Sokolia Dolina - jedna z najciekawszych tras turystycznych z drabinkami i kładkami obok wodospadów, - Sucha Bela - roklina o długości 3,5 km z licznymi wodospadami, - Tomasovsky vyhlad - przepiękny widok na dolinę Hornadu i Tatry.
 Szczeliniec i Błędne Skały Zadziwiające formy skalne Gór Stołowych. Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Gór Stołowych. Wraz z Małym Szczelińcem (896 m) wznosi się 150 m nad Karłowem tworząc szeroki, płaski masyw z licznymi wąskimi szczelinami i głębokimi wąwozami (do 18 m), na dnie których do lata leży śnieg. Szczeliniec imponuje ilością i różnorodnością rzeźby skalnej. Uwaga: zimą bez sprzętu alpinistycznego można dojść tylko do schroniska i tarasu z widokiem na Karłów. Zwiedzanie reszty rezerwatu (zwłaszcza Piekiełka i Diabelskiej Kuchni) jest wówczas zabronione. Błędne Skały, położone na skraju Skalniaka, utworzone są przez sieć regularnych spękań w ławicy piaskowców górnokredowych. Jako labirynt przewyższają Szczeliniec, pod względem widoków nie umywają się. Przejście "labiryntu" zajmuje ok. 35 minut. Wstęp: 4-2 zł; podchodząc szlakiem zielonym od Pasterki bądź czerwonym od Skalniaka, trafia się do labiryntu z pominięciem kasy. Na miejscu barek z fast foodem i piwem oraz sklepik z pamiątkami.
 Teplicko-Adrszpaskie Skały Skalne Miasto w Czechach intryguje turystów już samą nazwą. Tego kto nie nie był jeszcze w tym miejscu nachodzić mogą pytania co to za miasto ze skał i użyje wyobraźni to nie będzie w stanie przewidzieć do końca tego, co kryje w sobie Skalne Miasto. Warto zobaczyć te skalne formacje na własne oczy przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze w naszym kraju nie mamy tego typu atrakcji w tak dużym formacie, a po drugie Skalne Miasto leży tuż przy granicy z Polską, więc można się tam wybrać na jednodniową wycieczkę. Teplickie Skały - Skalne Miasto Teplicko-Adrszpaskie Skały znane u nas pod nazwą Skalne Miasto podzielone są na dwie części, które zwiedzamy osobno. Przejście zarówno przez Teplickie Skały jaki i przez Adrszpaskie Skały zajęło nam mniej więcej po 3 godziny. Całodzienna wycieczka była więc dość męcząca, ale za to bardzo przyjemna. Skały różnią się od siebie nie tylko rodzajem formacji skalnych ale też poprowadzoną trasą i ukształtowaniem terenu.
 Bułgaria Bułgaria - to nie tylko plaże Złotych Piasków czy Słonecznego Brzegu, to także historia i kultura wzdłuż całego wybrzeża Bułgarii. W czasie naszych pobytów w tym kraju mogliśmy się o tym przekonać spędzając czas na Słonecznym Brzegu pijąc wieczorami "Słoneczny Brzeg" ;) i wspominając odwiedzone przez nas fascynujące miejsca. lub chodząc po plażach Złotych Piasków spoglądać w stronę lądu z myślą co się tam odwiedziło. Chodząc po uliczkach takich miasteczek jak Sozopol czy Nesebar wchodzimy w świat historii Bułgarii, miasteczka te pamiętają jeszcze czasy rzymskie.
 Grecja Grecja państwo położona na półwyspie Bałkańskim, w południowo - wschodniej Europie, graniczące z: Albanią, Bułgarią, Macedonią i Turcją, W skład państwa Greckiego wchodzi południowy kraniec Półwyspu Bałkańskiego i ponad 2000 wysp, które zajmują około 20% całkowitej powierzchni kraju. Większość Grecji pokryta jest wapiennymi skałami, które z wielką łatwością żłobi woda, tworząc niewielkie potoki. Urwiste wybrzeże które ma długość około 4000km. Grecja ma 3 główne łańcuchy górskie. Góry Pindos rozciągają się od Albanii do Peloponezu, dalej na wschód leży przybrzeżna pasmo, się najwyższy szczyt Grecji - Góra Olimp (2917m). Trzecim głównym łańcuchem górskim są Rodopy, na północnym-wschodzie, oddzielające Grecję od południowej Bułgarii. Niziny zajmują niewielkie tereny, a najrozleglejsza z nich znajduje się w okolicach Salonik i na obszarze Prowincji Tesalskiej. Kreta (8336km), największa z wysp, stanowi kontynuację Gór Peloponezu. Główne grupy wysp to Cyklady - około 200 małych wysp w południowej części Morza Jońskiego, Niedaleko zachodniego wybrzeża znajdujące się Wyspy Jońskie, Wyspy Sporady Południowe położone niedaleko Turcji. W Grecji podziwiać można wspaniałe ruiny antycznych budowli: sławne Mury Cyklopie, zabytki kultury mykeńskiej z Bramą Lwic i ogromnymi grobowcami kopułami np. Agamemnona w Mykenach. Akropole, świątynie, amfiteatry, stadiony, kolumny - zwłaszcza w Atenach, Delfach, Epidauros, Koryncie, Olimpii a także na Krecie, Rodos i innych wyspach. Do zwiedzania zapraszają świątynie, klasztory, twierdze oraz pałace bizantyjskie i średniowieczne, liczne zabytki Salonik czy pojedyncze obiektyw Dafni, Janinie, Nafplionie czy Monemvasii. Na turystów czekają także światowej rangi zbiory muzealne sztuki starożytnej, przebogatym Narodowym Muzeum Archeologicznym w Atenach na czele, muzeami Delf, Epidauros, Olimpii, Salonik, Teb. Warto także zobaczyć inne zabytki...
 Włochy Kraj oliwy, mafii, makaronów, wina, słońca, romańskich ruin i wielu miejsc zapierających dech w piersiach. Jak widać Włochy mają wiele do zaoferowania odwiedzającym go turystom. Co prawda wszystkie te obrazy i skojarzenia pojawiają się w kontekście myślenia o Włoszech jednak wielką stratą byłoby, gdyby było to jedyne powody do odwiedzenia tego miejsca. Włochy mają do zaproponowania jeszcze o wiele więcej niż nasze wyobrażenia i skojarzenia sobie wyobrażają.
 Chorwacja Chorwacja, leżąca w Europie Południowo-Wschodniej, nad Morzem Adriatyckim, Słowenią, pomiędzy Węgrami, federacją Serbii i Czarnogóry, Bośnią i Hercegowiną oraz Włochami (granica na Adriatyku)., jak mało który kraj w Europie, nadaje się na cel wakacyjnych wypraw. Dla każdego coś miłego - długie wybrzeże, słońce i ciepłe morze dla leniuchów, mnóstwo zabytków dla wielbicieli historii, nurkowanie w krystalicznej wodzie i górskie wędrówki dla aktywnych. Ci, dla których wakacje to okres intensywnego zwiedzania zabytków, znajdą w Chorwacji mnóstwo budowli z czasów greckich i rzymskich po współczesność. Turyści lubiący aktywne spędzanie czasu mogą nurkować, szukając wraków statków lub fotografując podwodny świat, pływać jachtami albo na deskach surfingowych, wybrać się na wędrówkę w chorwackie góry, jeździć rowerami czy uprawiać wspinaczkę. Kraj jest idealny także dla rodzin z małymi dziećmi - infrastruktura turystyczna stoi na wysokim poziomie, jest czysto i bezpiecznie. Najchętniej odwiedzany region Chorwacji to Istria - wypoczywa tu prawie jedna trzecia wszystkich przyjezdnych. Porównywalna grupa wybiera Wybrzeże Dalmatyńskie. Najmniejszym zainteresowaniem cieszy się wschodnia część kraju (Sławonia). Jadąc po Chorwacji można zauważyć duże zniszczenia, jakie dokonała wojna domowa. Widać opuszczone całe domostwa, domy z białego kamienia często są spalone, zburzone i z widocznymi śladami od kul. Widoki jednak i krajobrazy rekompensują nam te niemiłe wrażenia po zakończonej kilka lat temu wojnie. Zwiedzając Plitvickie Jeziora, Wodospady Krka oraz Archipelag Kornati – które są parkami narodowymi oraz stare miasteczka takie jak Dubrownik, Split, Sibenik, Pulę możemy zapomnieć o teraźniejszości i przenieść się na łono przyrody czy też w odległe czasy i chodząc wśród murów i budowli podziwiać kunszt dawnych artystów.
 Jaskinia - Postojna Jama Jaskinia Postojna, to najdłuższa jaskinia krasowa w Słowenii. Odkryto tu około 20 km suchych, wodnych i stale zalanych wodą korytarzy. Jaskinia Postojna to perta Krasu, krainy rozciągającej się między Postojna i Triestem, gdzie obficie występują rzadkie zjawiska przyrodnicze: pola żebrowe, lejki krasowe, jaskinie i przepaście, znikające rzeki i wysychające jeziora. Niektóre z tych zjawisk, powstałych na skutek wypłukiwania rozpuszczalnych skal wapiennych, zostały opisane w Słowenii po raz pierwszy, stąd też Słowenia uważana jest za krainę klasycznych form krasowych. Zwiedzanie Jaskini Postojna trwa półtorej godziny. Dla celów turystycznych przystosowano 5,200 km korytarzy. Dwukilometrowy odcinek trasy początkowej zwiedzający pokonują kolejką elektryczną, po czym około 1km poruszają się pieszo, oglądając najpiękniejsze fragmenty jaskini między Kalwarią (Velika góra), Pięknymi Grotami (Lepę jamę) i Salą Koncertową (Koncertna dvorana), skąd kolejka podziemna rusza w drogę powrotną, ku wyjściu z jaskini. Kolejka przejeżdża najpierw przez korytarze Starej Jaskini. Te fragmenty jaskini odkrył w roku 1818 mieszkający w tej okolicy Luka Ceć. Od tego czasu speleolodzy odkryli nowe korytarze i przeprowadzili szczegółowe badania nad wiekiem jaskini, jej początkami, rozwojem i procesami krasowymi, które - zarówno dla nauki, jak i gospodarki - są nadal interesujące. Samo wejście do jaskini było znane dużo wcześniej. Napisy na ścianach korytarzy wejściowych świadczą o tym, że jaskinię penetrowano już w XIII wieku. Pierwszą kolejkę podziemną zbudowano tu w roku 1872. W roku 1884 naturalne sposoby oświetlania wnętrza grot za pomocą pochodni, świec, lamp olejowych i acetylenowych zastąpiono oświetleniem elektrycznym. W roku 1967 zbudowano dwutorową, okrężną kolejkę podziemną, co sprawia, że najpiękniejsze fragmenty Jaskini Postojna może podziwiać dziennie nawet 14 000 turystów. W latach osiemdziesiątych XX wieku co roku zwiedzało jaskinię około 900 000 turystów z całego świata, w ostatnich latach przyjeżdża tutaj od 500.000 do 600.000 turystów rocznie. Znalezione w jaskini kamienne narzędzia pozwoliły archeologom ustalić, że zarówno Jaskinię Postojna, jak i inne okoliczne groty zamieszkiwał praczłowiek przed ponad 50 tysiącami lat, o czym świadczą liczne odkryte tu kości wymarłych zwierząt, między innymi niedźwiedzia jaskiniowego. Jaskinia Postojna jest ważnym i chronionym pomnikiem przyrody słoweńskiego krasu.
Biuletyn: Imię: Email:
              
      Nie masz konta?

BIULETYNKontaktO nasMapa stronyPolityka Prywatności i ZaufaniaRegulamin korzystania z serwisu
Copyright © 2006-2018 grupa eturystyka.org - Wszystkie prawa zastrzeżone;