Bilety lotnicze Relacje z podróży
Czytaj pocztę Noclegi Wycieczki
Forum Fotoreportaże
      BiuletynBiuletyn   RejestracjaRejestracja
WycieczkiNoclegiBilety lotniczeCzartery jachtówTargi turystycznePogoda
Polityka Prywatności i Zaufania | Regulamin korzystania z serwisu
Ewa Balcerak (esmbb) Strona Profilu
Ewa Balcerak  (esmbb)
Wyświetlenia 2496
Online-Status OFFLINE
Członek od 05/02/2007 21:22:11
Ostatnio online 05/03/2007 19:02:16
Ostatnia aktualizacja nigdy
 

Forum

Ten użytkownik nie posiada jeszcze wpisów.

BlogTen użytkownik nie sporządził Blogu.

Artykuł

DataTytuł
Thursday, 03 May 2007Gerakas (Gerakari) - plaża żółwi caretta-caretta
Thursday, 03 May 2007Porto Vromi - Zakynthos
Thursday, 03 May 2007Z Zante na Kefalonię
Thursday, 03 May 2007Keri - Zakynthos
Wednesday, 02 May 2007Miasto Zakynthos
Wednesday, 02 May 2007Wycieczka kolejką Trainaki z Alikes/Alikanas - Zakynthos
Wednesday, 02 May 2007Marathonisi - wyspa żółwi
Wednesday, 02 May 2007Błękitne Groty (Kianou) - Przylądek Skinari - Zakynthos
Wednesday, 02 May 2007Zatoka Wraku - Zakynthos

Galeria

GaleriaOpis
 Zatoka Wraku Mam wrażenie, że Grecy stworzyli tę zatokę z wrakiem z premedytacją. Oglądając zatokę z góry, próbowałam wyobrazić sobie, jakby wyglądała bez tego wraku: czegoś by jej brakowało, nie byłaby taka rozpaczliwie piękna, ot śliczna zatoczka...
 Groty Kianon Groty Kianon
 Marathonisi - wyspa żółwi Marathonisi - wyspa żółwi
 Alikanas Alikanas
 Miasto Zakynthos Miasto Zakynthos
 Kambi (Kampi) Kambi (Kampi)
 Keri Keri
 Xigia - Koroni Xigia (Xingia) nieopodal Koroni tuż nad Alikes (niektórzy nazywają Xigia Koroni) to malutkie ujście źródeł siarkowych w morzu. Podczas kąpieli czuć wyraźnie, że woda bliżej dna jest cieplejsza :) Specyfika tego miejsca to także zapach siarki, który jest wyczuwalny w okolicy. Sama plaża i ujście źródeł to takie naturalne SPA. Z jednej strony pionowe skały zatrzymujące ten specyficzny zapach, z drugiej strony malutkie groty z białymi kamyczkami.
 Makrigialos Makrigialos (Makris Gialos) to maleńka zatoczka z tawernami tuż za Xigia. Kamienista plaża, kryształowa woda oraz groty: właśnie to oferuje Makris Gialos. Na miejscu można wypożyczyć rower wodny i podpłynąć blisko do grot. My spotkaliśmy na tej plaży bardzo wielu Włochów, którzy w okolicach (w głębi) wyspy mają swoje domy i przyjeżdżają właśnie na tę plażę.
 Mikro Nisi Mikro Nisi to maleńka osada i porcik powyżej Makrigialos. Bardzo dobrze widać go z drogi i nie sposób go przeoczyć, bo wygląda przepięknie :)
 Porto Roxa Porto Roxa bardzo przypomina księżycowy krajobraz - taka jakby zastygnięta lawa.
 Agios Sostis Agios Sostis to niewielka miejscowość turystyczna obok Laganas. Wizytówką tego miejsca jest maleńka wysepka położona tuż przy brzegu, do której prowadzi drewniany pomost. Właśnie na tej wysepce odbywają się jedne z bardziej znanych imprez na wyspie. Nawet w ciągu dnia wokół słychać głośną muzykę dyskotekową. Dla mnie trochę za głośną. Od strony morza wysepka ma maleńką kamienistą i niestety "głośną" plażę. Poza tym można znaleźć tam kilka barów, które otwierane są wieczorami. Sama plaża w miejscowości jest bardzo wąska, rozszerza się jedynie w pobliżu porciku.
 Kefalonia Kefalonia
 Porto Roma Porto Roma to jedna z kilku małych turystycznych miejscowości na półwyspie Vassilikos. Sympatyczny nieduży porcik, ładna plaża w zatoczce.
 Półwysep Vassilikos Na półwyspie Vassilikos poruszając się w kierunku plaży Gerakas jest mnóstwo dróg odbijających w lewo na plaże półwyspu Vassilikos. Można do nich dotrzeć przez stare gaje oliwne. Wygląda to fantastycznie, bo droga jest miejscami zacieniona i wokół widać powykręcane stare drzewa oliwne. My trafiliśmy na plażę Banana. Miejscami przypomina wielki plac budowy, ale jest rzeczywiście okazała.
 Kalamaki Kalamaki to nieduża miejscowość wypoczynkowa tuż obok Laganas. Zdecydowanie spokojniejsza i z przepiękną plażą. Plaża oczywiście piaszczysta: żółwie też składają tu swoje jaja (co można poznać po metalowych szkieletach chroniących żółwie gniazda). Kapitalnie wyglądają skały na plaży. Można między nimi przejść i ulokować się w zacisznym miejscu. Sama miejscowość nie oferuje niczego specjalnego, ale warto zajrzeć choć na plażę i popatrzeć na Zatokę Laganas ze skał.
 Porto Vromi Porto Vromi
 Limnionas Limnionas to jedno z piękniejszych miejsc po stronie zachodniej Zakynthos. Prześliczna zatoczka - kiedyś był tu porcik, o czym świadczą pozostawione płyty betonowe przy których cumowały kutry oraz kilka starych szop. Aktualnie znajduje się tutaj kąpielisko. Zatoka osłonięta jest od fal, woda szmaragdowa i łatwo dopłynąć na drugą stronę, gdzie jest niewielka grota i skały. Dodam, że nie ma tu żadnej plaży z piaskiem a do wody wchodzi się prosto ze skał.
Biuletyn: Imię: Email:
              
      Nie masz konta?

BIULETYNKontaktO nasMapa stronyPolityka Prywatności i ZaufaniaRegulamin korzystania z serwisu
Copyright © 2006-2018 grupa eturystyka.org - Wszystkie prawa zastrzeżone;