Bilety lotnicze Relacje z podróży
Czytaj pocztę Noclegi Wycieczki
Forum Fotoreportaże
      BiuletynBiuletyn   RejestracjaRejestracja
WycieczkiNoclegiBilety lotniczeCzartery jachtówTargi turystycznePogoda
Neckermann & Tiwi Beach - przygoda życia !!!
Autor: Przemek Jasiecki   
1.jpgTydzień temu wróciliśmy wraz z żoną z Kenii. Okrzyknęliśmy ten wyjazd wycieczką życia zarówno z powodu naszych przeżyć jak i z powodu nienagannej organizacji ze strony firmy Neckermann. Wykupiliśmy wycieczkę w niemieckim Neckermannie za pośrednictwem polskiego Neckermanna. Ma to taką zaletę, że: jest tańsza o około 1000-2000 zł., w ofercie są lepsze hotele i lepsze świadczenia, przelot jest bardziej komfortowy. Jedyny problem to dolot do Berlina tanimi liniami we własnym zakresie za 100-300 zł. i brak polskiego pilota - trzeba znać niemiecki lub angielski.

Wykupilismy z góry tygodniowe safari tzw. duże safari i gorąco wszystkich zachęcamy do takiego właśnie rozwiązania. Optymalny jest tydzień na safari i tydzień odpoczynku w hotelu. Kupienie na miejscu safari skutkuje płaceniem podwójnie za safari i hotel, safari sprzedawane na miejscu są krótsze (2-4 dni) i wcale nie tańsze niż w Neckermannie, a poziom obsługi w wykonaniu Neckermanna był godny podziwu. Tygodniowe safari daje możliwość zobaczenia wszystkiego lub prawie wszystkiego co oferuje Kenia. Przejechaliśmy prawie 2000 km przez cztery parki narodowe: Tsavo East, Amboseli, Naku Lake, Masai Mara. Szczególnie Masai Mara rzadko występuje w opcjach safari 2-3 dniowych bo jest najdalej, a jest z pewnością kwintesencją safari.

2.jpgTo co zobaczylismy przez te kilka dni było ponad nasze oczekiwania. Tego się nie da opisać, ani pokazać na filmie i zdjęciach - to trzeba zobaczyć na własne oczy. Począwszy od niezliczonej ilości zwierząt kopytnych (zebry, antylopy, gazele, żyrafy), poprzez obowiązkowe słonie, lwy i hipopotamy, a kończąc na rzadkich nosorożcach i gepardach, z którymi bliskie spotkania zalicza się do tzw. fuksów. Logde czyli hotele na sawanie, w których się odpoczywa pomiędzy kolejnymi etapami safari były bardzo komfortowe, pokoje lub domki z pięknymi widokami na dziką naturę, basen i super wyżera. Ważna uwaga - w cenę safari wliczone były wjazdy do parków narodowych co w sumie dało w trakcie całego safari kwotę ok. 500 zł. i woda do picia bez ograniczeń co jest ważne przy cenie 10 zł. za litr wody w hotelu.

3.jpgPo tygodniu pełnym niezapomnianych wrażeń, dosyć zmęczeni wylądowaliśmy w hotelu na plaży - dosłownie bo powrót z safari odbył się Boeingiem 777 kenijskich linii lotniczych, tutaj pełne zaskoczenie, był to najbardziej luksusowy samolot jakim kiedykolwiek lecieliśmy. Hotel szybko okrzyknęliśmy rajem na ziemi bo kolejne kilka dni to słodkie nieróbstwo - plaża, basen, pyszne jedzenie i kolorowe drinki. Hotel Travellers Tiwi Beach Resort chociaż przyznane miał cztery gwiazki, zasługiwał na pięć. Jaka jest Kenia? Zupełnie inna niż stereotypy o Afryce, które znamy z telewizji. To kraj kontrastów pomiędzy biedą zwykłych ludzi, a bogactwem kurortów dla turystów z Europy. To ojczyzna ludzi otwartych na świat, dumnych ze swojej państwowości i zawsze uśmiechniętych. Wizyta w Kenii jest przeżyciem niezwykłym, które na długo pozostanie w pamięci. Przed wyjazdem nie wiedzieliśmy, ale teraz już wiemy co mają na myśli ci, którzy wypisują na forach, że zakochali się w Afryce i na pewno tam wrócą.

Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
http://www.jasiecki.pl/

 
Biuletyn: Imię: Email:
              
      Nie masz konta?

BIULETYNKontaktO nasMapa stronyPolityka Prywatności i ZaufaniaRegulamin korzystania z serwisu
Copyright © 2006-2018 grupa eturystyka.org - Wszystkie prawa zastrzeżone;