Bilety lotnicze Relacje z podróży
Czytaj pocztę Noclegi Wycieczki
Forum Fotoreportaże
      BiuletynBiuletyn   RejestracjaRejestracja
WycieczkiNoclegiBilety lotniczeCzartery jachtówTargi turystycznePogoda
Sekrety Egiptu- tego nie znajdziesz w żadnym przewodniku
Autor: Anita   
1.jpgEgipt to wymarzone miejsce na Twoje niezapomniane wakacje!Mogą one przynieść ze sobą wiele niespodzianek.

Pierwszą może być to, że zamiast obiecanego przez biuro podróży polskiego przewoźnika ujrzysz egipskiego"gruchota" o nazwie Flesh Airlines. Ale pozytywem jest to, że znalazł lotnisko w "kupie" piachu.Jeśli jesteś samotną dziewczyną/ czyt. bez faceta/to od pierwszej chwili Twojego pobytu jesteś w centrum uwagi tubylców. Nie masz żadnych szans przemknąć niezauważona!

Pojawiając się w hotelowej recepcji "opiekuńcza" męska obsługa pomoże ci we wszystkich problemach związanych z zakwaterowaniem. W tym czasie możesz być pewna, że zostaniesz zlustrowana od stóp do głów przez hotelową obsługę! Przyjeżdzając do Egiptu/ Hurghada, hotel Bella Vista czterogwiazdkowy/ nie masz pojęcia, że za chwilowym zniknięciem Twojego vouchera kryje się podstępne dluższe zatrzymanie Cię w recepcji/ w celu dokładniejszego obejrzenia upatrzonej wcześniej ofiary/.

Pojawiając się w hotelowej restauracji jesteś zauroczona niesamowitą uprzejmością całej obsługi. Kelnerzy są niezwykle mili np. odsuwają krzesła, podrzucają kwiaty, zabawiają rozmową. To wszystko ma swój ukryty cel / liczy sie tempo na upolowanie upatrzonej uprzednio ofiary/ Możesz być pewna, ze wieczoru nie spędzisz w hotelowym pokoju na czytaniu książek!

Na brak propozycji nie bedziesz narzekać! Pierwsza randka to zwykle miłe towarzyskie spotkanie na którym pojawiają się przypisani Ci wcześniej / bez Twojego udziału/ panowie! To spotkanie da Ci poczucie bezpieczeństwa i pewność,ze nastepne bedziew podobnej atmosferze.

Już drugie spotkanie uzmysłowi Ci, że to był tylko podstęp aby osłabić Twoją czujność! Okazuje się, ze Twoim towarzyszą nie zależy tylko na miłej pogawędce ale oczekują czegość więcej/ np. bliższej zażyłości/Jeśli odrzucisz taką propozycję od hotelowej obsługi to możesz się spodziewać, że następnego dnia przy sniadaniu zabraknie ci sztućców, kawy a po szarmanckim zachowaniu nie ma już śladu.

2.jpg Ale nie martw się na pewno znajdzie się kilkunastu innych którzy zaoferują Ci pomoc.

Musisz być świadoma, że decydując się na kolejne spotkania bedziesz traktowana jako własnośc przypisana do miejscowego własciciela... Jeśli myślisz,ze to było spotkanie bez zobowiązań mozesz być zaskoczonamając zamiar zmiany obiektu zainteresowań ,ze moze to wywołać spore emocje np. bójka rywali materacami plażowymi/ Sharm el Sheikh/. J

Jadąc do Egiptu, mozesz przeczytać czy usłuszeć o zwyczaju dawania bakszyszu! nie wiesz natomiast, ze Ty również mozesz w zartobliwy sposób domagać się bakszyszu za bardzo częste prośby wykonywania wspólnych zdjęć z tubylcami!

Na plaży mozesz wzbudzać dużą sensację wśród miejscowych, którzy zamiast korzystać z uroków plażowania nie moga oderwać od Ciebie wzroku nie kryjąc się z tym zupełnie! / Sharm el Sheikh/ .

Spacerując ulicami Kairu bez grupy turystów możesz się spodziewać pokazywania palcami i oglądania jak atrakcji turystycznej! Zapomniej o błogim wylegiwaniu się na słońcu! Mozesz być pewna,ze kiedy spróbujesz korzystać z uroków plażowania wnet zjawi si ehotelowy masażysta, fryzjer, kelner czy inny "czarodziej".

Każdy z nich ma ci coś do zaoferowania Jeśli nie skorzystasz z jego usług mozesz spodziewać sie propozycji na wieczór.

Obsypia Cię komplementami i będą ci wiercić dziurę w brzuchu abyś się zgodziła. Jeśli nie potrafisz pływać to nie martw się! Zapewne znajdzie sie jakiś uroczy tubylec, który Ci pomoze w oglądaniu podwodnego świata. Poczujesz się bezpiecznie opierając się o Jego silne ramie! Mile widzine są w Egipcie kobiety, które nie mówią zbyt wiele, są pokorne, uśmiechniete i potrzebują opieki. Nie musisz sie obawiać,ze mozesz w Egipcie zgubić się czy stracisz dobytek. Jeśli nawet na chwilę oddalisz się od znajomych to nie umknie to uwadze miejscowych.

Pomogą ci odnależć przyjaciół. Oni wwszysto widząi wiedzą co dzieje sie w ich zasięgu!

Pozostawiahąc dobytek na plaży nie musisz się lękać,Nawet pozostawiona przez roztargnienie rzecz na plaży wróci do ciebie nastepnego dnia! Oj szkoda,że nie ma tak w Bolandzie/ tak nazywają Polskę Arabowie/ Jest to tylko maleńki fragment wspomnień 3 blondynek głownie z z pobytu w Egipcie z ubiegłego roku! Nasze następne wspomnienia/ wrażenia/ były nieco odmienne niż w Hurghadzie. W tym roku odwiedziłyśmy Sharm el Sheikh Napiszemy o tym w następnych naszych wspomnieniach!Mimo opisanych wcześniej przeżyć warto odwiedzać Egipt i powracać tam!

Podróże przecież kształcą! Jeśli chcesz skorzystać z naszych doświadczeń udając do Egiptu mozesz napisać do nas. Mozesz być tym samym uniknąć niemiłych rozczarowań! Odwiedzajcie Egipt bo warto!

Blondynki / Aneta, Anita, Dona
 
Biuletyn: Imię: Email:
              
      Nie masz konta?

BIULETYNKontaktO nasMapa stronyPolityka Prywatności i ZaufaniaRegulamin korzystania z serwisu
Copyright © 2006-2018 grupa eturystyka.org - Wszystkie prawa zastrzeżone;