Bilety lotnicze Relacje z podróży
Czytaj pocztę Noclegi Wycieczki
Forum Fotoreportaże
      BiuletynBiuletyn   RejestracjaRejestracja
WycieczkiNoclegiBilety lotniczeCzartery jachtówTargi turystycznePogoda
Wpisy dzieci do paszportów rodziców tracą ważność
Informujemy, że z dniem 26.06.2012 wpisy dzieci w paszportach rodziców tracą swoją ważność.
Od tego dnia dzieci, które dotychczas pory przekraczały granice na podstawie wpisu w paszporcie rodzica, będą musiały posiadać własny dokument podróży, czyli paszport lub dowód osobisty (o ile podróż odbywa się na terenie UE).

Zmiana dotyczy dzieci, które zostały wpisane do paszportów swoich rodziców przed 28 sierpnia 2006 r. - od tego czasu wydawane są już tylko paszporty indywidualne, zgodnie z zasadą "jedna osoba - jeden paszport". Utrata ważności wpisów dziecka w paszporcie nie wpływa na termin ważności paszportu rodzica. Paszporty rodziców zachowują ważność. Tracą ją jedynie zawarte w nich adnotacje dotyczące dzieci.

Zbliżają się wakacje, zatem jeśli dziecko jest jeszcze wpisane do paszportu rodzica warto jak najszybciej wyrobić mu własny paszport, bo za chwilę wpis nie będzie już ważny. Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, wnioski paszportowe złożone w takiej sytuacji są rozpatrywane w pierwszej kolejności. Na wyrobienie dokumentu trzeba czekać około dwóch tygodni.
MSW zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby produkcja dokumentów paszportowych dla osób, których wpisy w paszportach rodziców tracą ważność, była jak najszybsza.

Utrata ważności wpisów wynika ze stanowiska Komisji Europejskiej, dotyczącego paszportów i dokumentów podróży wydawanych przez państwa członkowskie Unii Europejskiej.

Warto załatwić sprawy paszportowe jak najszybciej. Im bliżej wakacji tym tłok będzie większy.


 
Biuletyn: Imię: Email:
              
      Nie masz konta?

BIULETYNKontaktO nasMapa stronyPolityka Prywatności i ZaufaniaRegulamin korzystania z serwisu
Copyright © 2006-2018 grupa eturystyka.org - Wszystkie prawa zastrzeżone;