Bilety lotnicze Relacje z podróży
Czytaj pocztę Noclegi Wycieczki
Forum Fotoreportaże
      BiuletynBiuletyn   RejestracjaRejestracja
WycieczkiNoclegiBilety lotniczeCzartery jachtówTargi turystycznePogoda
Moja wyprawa na szczyt Sveti Jure 2011
Autor: Jacek   
Saturday, 23 June 2012
Latem 2011 roku a dokładnie w sierpniu wybrałem się na pieszą wycieczkę na jeden z najwyższych szczytów Chorwacji Sveti Jure mierzący 1762 m.n.p.m.

Góra Świętego Jerzego leży w Masywie Biokovo i jest najwyższym szczytem tego masywu i bardzo charakterystycznym, na kopule szczytu znajduje się stacja przekaźnikowa z ogromnym masztem, gdzieś przeczytałem, że wierzchołek tego masztu jest najwyżej położonym punktem Chorwacji.

dsc_1629.jpg

Na szczyt można dostać pieszo idąc szlakami turystycznymi lub wjechać asfaltową, krętą drogą samochodem, motorem czy rowerem.

Wycieczkę rozpocząłem z miejscowości Makarska o godzinie 6:00, na szlaku nikogo, do przełęczy Makar. Podejście ciężkie, mozolnie pnę się do góry, na szczęście cały czas idę w cieniu. Muszę pamiętać, że przewyższenie na tym szlaku sięga ponad 1000 m. W końcu doszedłem do przełęczy Makar, chwila odpoczynku, widoki przepiękne w dole Makarska, dalej Hvar, Korcula, Pelejsac.
Idę dalej najpierw na Vosac, a później na Sveti Jure, temperatura ponad 30 stopni, po kilku godzinach staję na szczycie. Jestem bardzo zmęczony, a jeszcze czekam nie powrót.

Cała wycieczka trwała ponad 11 godzin.

Po więcej z tej relacji i zdjęcia zapraszam na mój blog.

Sveti Jure
 
Biuletyn: Imię: Email:
              
      Nie masz konta?

BIULETYNKontaktO nasMapa stronyPolityka Prywatności i ZaufaniaRegulamin korzystania z serwisu
Copyright © 2006-2018 grupa eturystyka.org - Wszystkie prawa zastrzeżone;