Bilety lotnicze Relacje z podróży
Czytaj pocztę Noclegi Wycieczki
Forum Fotoreportaże
      BiuletynBiuletyn   RejestracjaRejestracja
WycieczkiNoclegiBilety lotniczeCzartery jachtówTargi turystycznePogoda
Start arrow Forum

gore tex czy buty ze skóry do chodzenia po górach? - 2007/08/29 21:49 Zaloguj się aby wysłać post. 
Wiedzmin
Użytkownik

Fresh Boarder
graphgraph
Oklaski: 0

Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Gore-tex czy buty skórzane? W czym lepiej chodzić po górach? Ja ze starej szkoły butów skórzanych.
No ale może czas się unowocześnić? Nigdy butów z gore-texu nie miałem, znajomy mówił, żeby uważać, bo ta membrana gore-tex lubi pękać na zgięciach i w tym miejscu już oczywiście przemaka.
No i w internecie wyczytałem, że goretexowe buty też jednak przepuszczają wilgoć, nie są w 100 procentach nieprzemakalne. Trzeba stosować jakieś impregnaty. No a na mój rozum, to taki impregnat powoduje, że but nie oddycha i cała ta niby wielka zaleta goretexu, czyli wentylacja bierze w łeb.
Bardzo proszę o opinie osób chodzących dużo po górach w obuwiu gore-texowym. No bo domyślam się, ze jak się chodzi mało, to wszystko jest cacy. Ale obawiam się, że przy intensywnym użytkowaniu może być gorzej, dlatego zależy mi na opinii tych co mocno eksploatują buty w trudnych warunkach.
Ceny są dość kosmiczne, wiec zanim zainwestuję w to cudo, wolę się upewmnić, że jest to faktycznie lepsze od moich starych dobrych, ulubionych buciorów, które już niejeden szczyt zaliczyły.
No i gdybym się zdecydował na gore-tex - na co zwracać uwagę? Jakieś konkretne firmy godne polecenia?
    Zaloguj się aby wysłać post. 

Reklama

O:gore tex czy buty ze skóry do chodzenia po górac - 2007/09/10 08:55 Zaloguj się aby wysłać post. 
gabi
Użytkownik

Fresh Boarder
graphgraph

Zależy na jaką porę roku potrzebujesz. Latem bym sobie odpuściła buty z gore-texem. Nie ma sensu, noga sie wręcz bardziej w nich poci (to są moje osobiste obserwacje).
Zimą ma to już większy sens i wiosną, latem, kiedy są większe opady. Ale w stuprocentowa nieprzemakalność nie wierz sprzedawcom.
Poza tym wydaje mi się, że buty z membraną mają sens w sytuacji, kiedy są łączone (skóra z cordurą a nie sama skóra).
No i ważne - jak już kupować, to tylko dobrych firm. Niby drożej, ale jak wiadomo, nie stać nas na tanie rzeczy Tania tandeta sie nie sprawdzi. I sprawdzaj jaki rodzaj membrany jest w środku.
Pamiętaj, żeby były trochę za duże, zwłaszcza jak kupujesz na zimę.

O:gore tex czy buty ze skóry do chodzenia po górac - 2008/11/04 08:30 Zaloguj się aby wysłać post. 
elgato
Użytkownik

Junior Boarder
graphgraph

Ja jakoś zawsze byłem przyzwyczajony do goretex`u, i butów trekingowych po porstu było mi w nich wygodnie. Ostatnio zakupiłem całe skórzane buty i pierwszy raz w lecie poszedłem w góry i... jestem BARDZO MILE zaskoczony noga się nie pociła but nie przemakał, a chodziłem po strumieniach i błocie i bardzo wygodnie było.

www.naszemalewyprawy.bo.pl

O:gore tex czy buty ze skóry do chodzenia po górac - 2009/01/27 16:46 Zaloguj się aby wysłać post. 
Matylda
Użytkownik

Senior Boarder
graphgraph

Ja również polecam buty skórzane. Są to najwygodniejsze buty na górskie wędrówki.

O:gore tex czy buty ze skóry do chodzenia po górac - 2010/09/15 20:03 Zaloguj się aby wysłać post. 
Asia_podroze
Użytkownik

Expert Boarder
graphgraph

Skóra się zawsze trochę podda i przystosuje do nogi, a gore-tex, nie sądzę.

Asia_podróże

O:gore tex czy buty ze skóry do chodzenia po górac - 2010/10/16 08:32 Zaloguj się aby wysłać post. 
Atena_Oswiecim
Użytkownik

Junior Boarder
graphgraph

Bardzo często skórzane buty po prostu nie sprawdza się an górskich szlakach,dlatego bardziej polecam goretex i buty trekingowe.

O:gore tex czy buty ze skóry do chodzenia po górac - 2010/10/19 12:00 Zaloguj się aby wysłać post. 
Shantaram
Użytkownik

Platinum Boarder
graphgraph
Oklaski: 2

Jeżeli chodzi o buty do wędrówki górskiej osobiście korzystam z modelu skórzanego, wykonanego z jednego kawałka skóry, wyposażonego we membranę Gore_Tex i Vibram. Bardzo dobre połączenie, jeśli chodzi przemakalność i stabilność stopy: nie można nic zarzucić. Są nieco ciężkie - kiepsko chodzi się w nich po asfalcie, nie da się prowadzić samochodu.

O:gore tex czy buty ze skóry do chodzenia po górach? - 2017/08/28 07:39 Zaloguj się aby wysłać post. 
scott154
Użytkownik

Platinum Boarder
graphgraph

Nike Roshe Run
Fitflop clearance
Fitflop Australia
Nike Air Max 90 hyperfuse
Moncler outlet store
Salomon
Air Jordan 11 for sale
Nike running shoes
Canada Goose sale
Canada Goose UK
Fitflop clearance
Nike Air Max 2017
Nike Huarache
Moncler outlet
Nike Air Max 2017
Air Max 90 femme
Fitflop
womens Nike Air Max
Nike Roshe Run
Nike Air Max 90
Yeezy Boost 950
Fitflop clearance
Nike Huarache home
Jordan shoes for sale
Nike Air Max 90 hommes
Air Max 90
Fitflop sale
Nike Air Huarache
Nike Huarache
Nike outlet
yeezy boost 350 v2
Moncler UK
Nike Huarache
Nike Air Max
Salomon
Hermes belts
Salomon speedcross 3
Hermes belt
Canada Goose
Nike Roshe Run pas cher
Air Max 2017
Dr Dre Beats
Nike Roshe Runs
cheap Nike Air Max
Air Max 2016
Adidas Yeezy Boost 350 v2
Air Max 90 femme
Air Max 2017
Roshe Run
Nike Air Max Thea
Air Max pas cher
Canada Goose jackets
Salomon speedcross
Nike Air Max 90
Air Max 90

O:gore tex czy buty ze skóry do chodzenia po górach? - 2017/09/12 09:04 Zaloguj się aby wysłać post. 
mareczek01
Użytkownik

Fresh Boarder
graphgraph

Wg. mnie zdecydowanie coś z goretexu

O:gore tex czy buty ze skóry do chodzenia po górach? - 2017/09/13 09:31 Zaloguj się aby wysłać post. 
mareczek01
Użytkownik

Fresh Boarder
graphgraph

mareczek01 napisał:
Wg. mnie zdecydowanie coś z goretexu
Biuletyn: Imię: Email:

Nie masz konta?

Informacje o Forum
Nasi użytkownicy napisali: 13489 wiadomości.
Mamy 8387 zarejestrowanych użytkowników na stronie.
Ostatnio na stronie zarejestrował się: ujenody
Aktualnie odwiedza nas: 3 gości i 0 zarejestrowanych użytkowników.
Zarejestrowani użytkownicy on-line:
BIULETYNKontaktO nasMapa stronyPolityka Prywatności i ZaufaniaRegulamin korzystania z serwisu
Copyright © 2006-2017 grupa eturystyka.org - Wszystkie prawa zastrzeżone;