Bilety lotnicze Relacje z podróży
Czytaj pocztę Noclegi Wycieczki
Forum Fotoreportaże
      BiuletynBiuletyn   RejestracjaRejestracja
WycieczkiNoclegiBilety lotniczeCzartery jachtówTargi turystycznePogoda
Start arrow Forum

<< start < wstecz 1 2 3 4 5 dalej > koniec >>

Holiday Travel Center Sp. z o.o. - opinie - 2009/06/21 21:18 Zaloguj się aby wysłać post. 
wieszcz12
Użytkownik

Fresh Boarder
graphgraph
Oklaski: 0

Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Holiday Travel Center. Miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu ofertowym, które przeprowadziło biuro. Skuszony obietnicą darmowego wyjazdu dałem się namówić na wysłuchanie 2 godzinnego elaboratu. Przedstawiciele biura odwalali chałę przeprowadzając prezentację szybko i niechlujnie stosując ciężkie dowcipy. Przedstawiono nam ofertę wstąpienia do organizacji RCI co daje niezwykłe "korzyści". Otóż po uiszczeniu "zaledwie" 10 tys. zł wstępujemy w szeregi szczęśliwców, którzy za jakieś 2000 zł dostaną tydzień urlopu rocznie dla całej rodziny. Ok ale bez transportu i wyżywienia. Po doliczeniu tych "drobiazgów" wyjdzie pewnie ok. 10 tys. zł. Widziałem różne mniej lub bardziej dziwne oferty ale do opisu tego zjawiska zmusiło mnie co innego. Przedstawiciel biura był tak zdesperowany wcisnąć nam członkostwo w ekskluzywnym klubie że posunął się do osobistych uwag. Dla zobrazowania np. przedstawił nam ankietę, którą wypełniał sam i w której prosił o szczere odpowiedzi. Po mojej delikatnie negatywnej ocenie członkostwa i braku entuzjazmu do zdeklarowania się na miejscu sugerował że to nic zobowiązującego i że z tego rozlicza go Pani menager. Jako że mi to wsio rawno poleciłem wpisać co uważa. Ale oto za 10 minut kiedy podtrzymałem swoje niechętne stanowisko do uczestnictwa w programie, mówi mi w twarz że jestem nieszczery bo w ankiecie wpisałem co innego! Oczywiście nie zgodziłem się na wciśnięcie sobie kolejnego "cuda" w postaci darmowego pobytu na Teneryfe i szczerze współczuję biedakom, którzy się na to zgodzili.
Zniechęcam do korzystania z oferty biura, ostrzegam przed tzw. "małym druczkiem". Broń Boże nie dajcie się zwabić na takie spotkania, chyba że lubicie mocne doznania, chałturę i obłudę marketingową sięgającą zawiasów bramy Piotrowej.

matis
    Zaloguj się aby wysłać post. 

Reklama

O:Holiday Travel Center Sp. z o.o. - odradzam - 2011/03/27 18:34 Zaloguj się aby wysłać post. 
StefanFiszka
Użytkownik

Junior Boarder
graphgraph

Temat dość stary ale postanowiłem go odświeżyć, ponieważ sam ostatnio uczestniczyłem w spotkaniu organizowanym prze firmę HTC. Nie wiem, może ostatnimi czasy pozmieniali coś w swojej ofercie ale ja miałem zupełnie inne odczucia po opuszczeniu spotkania. Muszę przyznać, że podpisywanie umowy na miejscu było dla mnie dość szokujące bo zazwyczaj takie decyzje muszę dłużej przemyśleć ale uspokoiłem się jak zobaczyłem, że umowę można w ciągu 10 dni rozwiązać bez konsekwencji. W moim przypadku przedstawiciel biura był świetnie przygotowany, sprawnie odpowiadał na wszystkie pytania i na pewno nie miałem uczucia, że wciska mi coś na siłę. Timeshare moim zdaniem jest dla wielu osób dobrą propozycją. Jest też uregulowany prawnie, więc raczej nie ma z tym problemów. O wakacjach na Teneryfie zawsze marzyłem a teraz będę tam miał swój tydzień co roku w bardzo ładnym hotelu. Jak dla mnie rewelacja. Oczywiście muszę przyznać, że nie jest to rozwiązanie dla wszystkich jednak warto się przejść na spotkanie i zobaczyć czy będzie to komuś odpowiadało.

O:Holiday Travel Center Sp. z o.o. - opinie - 2011/06/20 14:01 Zaloguj się aby wysłać post. 
mariusz2828
Użytkownik

Junior Boarder
graphgraph
Oklaski: -1

Witam!
z przykrością stwierdzam, iż dałem się nabrać i zapisałem do "KLUBU" oraz
zapłaciłem pieniądze na spotkaniu . BARDZO ale to BARDZO odradzam
korzystanie z usług tej firmy, która swoim podejściem do klienta prezentuje
całkowity brak profesjonalizmu.Trzeba również pamiętać o dodatkowej opłacie
rocznej za członkostwo (ok 400 euro). Wycieczki oferowane przez KLUB są
droższe niż w biurach podróży (a miały być tańsze i do bardzej wyszukanych
miejsc). CHCIAŁEM ZREZYGNOWAĆ, ale szefowa - Pani Katarzyna - wyśmiała mnie
podsumowując, iż chyba się czegoś napaliłem. Odstąpienie od umowy jest
możliwe tylko w ciągu 10 dni od jej zawarcia, a to przecież absurd ponieważ
ciężko podjąć taką decyzję w tak krótkim czasie, a tym bardzej zrezygnować z
powodu niezadowolenia z usług KLUBU. Pozytywne komentarze piszą moim
zadaniem jedynie pracownicy tej firmy. NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ. W razie pytań
dzwońcie pod numer 500104002 opowiem. lub meil mariusz.harasymiuk@wp.pl

Witam wszystkich potencjalnych klientów HTC oraz wiernych pracowników którzy piszą te wszystkie pozytywne komentarze. Oczywiście przestrzegam przed jakimkolwiek związkiem z HTC i jestem do dyspozycji w razie potrzeby obiektywnej opinii . Zapraszam do lektury
www.dziennik.krakow.pl/ tel500104002

Timesharing jest chroniony ustawą! - 2011/06/22 13:59 Zaloguj się aby wysłać post. 
tomaszewski
Użytkownik

Junior Boarder
graphgraph

Holiday Travel Center oferuje usługi timesharingu, który jest chroniony przez ustawę o timesharingu.

tutaj tekst ustawy:
http://www.hotelarze.pl/prawo-turystyka/ustawa-2000-74.php

"Art. 6.
1. Nabywca może odstąpić od umowy bez podania przyczyny w terminie dziesięciu dni od doręczenia mu dokumentu umowy, przez złożenie przedsiębiorcy pisemnego oświadczenia woli o odstąpieniu od umowy."

Narzekanie na ustawowe terminy jest trochę niedorzeczne.

Możecie sobie wyobrazić osobę, która narzeka na biuro podróży, bo sejm uchwalił tak a nie inaczej - śmiech na sali! I mogę nawet do takiej osoby zadzwonić lub napisać maila, coś podejrzana sprawa...

Panie "mariusz2828" proszę spróbować obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej a nie pisać na forach takie głupoty.

O:Timesharing jest chroniony ustawą! - 2011/06/27 13:12 Zaloguj się aby wysłać post. 
Majkel44
Użytkownik

Fresh Boarder
graphgraph
Oklaski: 1

Ja chyba nigdy tego nie zrozumiem. Są osoby które są bardzo zaodowlone i takich jest zdecydowana wiekszość. Nie wiem po co tyle jakiegoś jadu, że to są oszuści albo tego typu brednie. Wycieczki są tańsze niż te w bourach podróży, więc ktoś kto pisze że jest inaczej zwyczajnie wymyśla. Pisanie bez konkretów, że coś jest złe bo tak też jest dziwne.

O:Timesharing jest chroniony ustawą! - 2011/07/05 14:36 Zaloguj się aby wysłać post. 
mariusz2828
Użytkownik

Junior Boarder
graphgraph

Witam ponownie! Sznowni państwo firma HTC rzeczywiście jest dla wybranych HAHAHAHA Jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy chętnie służę. Jak już wielu się przekonało w miarę możliwości opowiadam moje wrażenia. Dalej uważam że pozytywne komentarze NIE są szczere. Ja też o timeshare słyszałem dużo dobrego dlatego sie do tego klubu ZAPISAŁEM. Moim zdaniem firma HTC to największa amatorszczyzna z jaką się spotkałem i dletego w skali 1-10 oceniam jako 0. Na wakacje dalej muszę jeżdzić z biur podóży. mariusz.harasymiuk@wp.pl
tel 500104002
Szanowny Panie Toamszewski! Nie narzekam tylko wyrażam swoją opinie . Chyba nie ma takiej ustawey która mi to zabrania!?

Witam wszystkich potencjalnych klientów HTC oraz wiernych pracowników którzy piszą te wszystkie pozytywne komentarze. Oczywiście przestrzegam przed jakimkolwiek związkiem z HTC i jestem do dyspozycji w razie potrzeby obiektywnej opinii . Zapraszam do lektury

O:Timesharing jest chroniony ustawą! - 2011/07/11 11:01 Zaloguj się aby wysłać post. 
tomaszewski
Użytkownik

Junior Boarder
graphgraph

Narzekanie na termin ustawowy wyrażając niechęć do biura podróży jest głupotą, tak uważam.

I by the way Panie Mariuszu - podając dane kontaktowe prawdopodobnie łamie Pan regulamin forum.
Pewnie zaraz wrzuci Pan reklamę rewelacyjnego biura podróży, takich rzeczy się nie robi!

Forum to nie miejsce dla jakiś walk konkurencyjnych firm, tylko miejsce na rozmowę konstruktywną z resztą a nie narzekanie na prawo. Widzę, że HTC jest od kilkunastu lat więc chyba Pana obawy dotyczące naciągania nie są uzasadnione.

O:Timesharing jest chroniony ustawą! - 2011/07/11 19:53 Zaloguj się aby wysłać post. 
annag
Użytkownik

Fresh Boarder
graphgraph

Szanowny Panie Tomaszewski,

Niezmiernie sie ciesze, ze popiera Pan konstruktywna rozmowe i opowiada sie Pan za przestrzeganiem prawa.

Rozumiem, ze wypowiada sie Pan w imieniu HTC (Holiday Travel Center Sp.z o.o.) jako jej pracownik badz zadowolony klient.

W zwiazku z tym bede wdzieczna za odpowiedz jak dzialalnosc HTC ma sie do ustawy, ktora Pan byl laskaw zacytowac (Ustawa z dnia 13 lipca 2000 r. o ochronie nabywców prawa korzystania z budynku lub pomieszczenia mieszkalnego w oznaczonym czasie w każdym roku oraz o zmianie ustaw Kodeks cywilny, Kodeks wykroczeń i ustawy o księgach wieczystych i hipotece. (Dz. U. z dnia 8 września 2000 r.)), w szczegolnosci do nastepujacych paragrafow:

- Art. 6. 1. Nabywca może odstąpić od umowy bez podania przyczyny w terminie dziesięciu dni od doręczenia mu dokumentu umowy, przez złożenie przedsiębiorcy pisemnego oświadczenia woli o odstąpieniu od umowy.

- Art. 7. 1. W razie skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, o którym mowa w art. 6, umowa uważana jest za niezawartą, a nabywca nie ponosi odpowiedzialności wobec przedsiębiorcy.
2. Umowa może jednak zobowiązywać nabywcę do zwrotu przedsiębiorcy kosztów niezbędnych do zawarcia umowy, w razie skorzystania z prawa odstąpienia w terminie, o którym mowa w art. 6 ust. 1.

- Art. 8. 1. Przed upływem terminu do odstąpienia od umowy przedsiębiorca nie może przyjmować od nabywcy żadnych świadczeń określonych w umowie.

Moje pytania sa nastepujace:

1) Czy w przypadku skutecznego odstapienia od umowy w ustawowym terminie firma HTC niezwocznie i bezwarunkowo zwraca wplacona kwote?

2) Jak HTC usprawiedliwia wysokosc "kosztow niezbednych do zawarcia umowy" - standardowe EUR 1.000?

3) Czy pobieranie wplat od klientow PODCZAS prezentacji oferty firmy HTC jest zgodne z prawem, specyficznie z art. 8.1 powyzszej ustawy?

Z gory dziekuje za konstruktywne i konkretne odpowiedzi, jeszcze jesli bedzie Pan laskaw dorzucic przyklad oferty timeshare z portfolio firmy HTC (powiedzmy 25-letniej), ktora jest atrakcyjna finansowo, bede wdzieczna niewymownie.

Od razu dodam, ze nie mam nic przeciwko timeshare'owi z zasady, choc sama wole podrozowac niezaleznie.

Pozdrawiam

AG

O:Timesharing jest chroniony ustawą! - 2011/07/20 06:38 Zaloguj się aby wysłać post. 
mariusz2828
Użytkownik

Junior Boarder
graphgraph

Szanowny panie Tomaszewski
Witam ponownie wszystkich potencjalnych klientów HTC oraz wiernych pracowników którzy piszą te wszystkie pozytywne komentarze. Oczywiście przestrzegam przed jakimkolwiek związkiem z HTC i jestem do dyspozycji w razie potrzeby obiektywnej opinii . Zapraszam do lektury artykułu
www.dziennik.krakow.pl/pl/aktualnosci/kraj/432062-lowienie-w-klubie.html
oraz serdecznie pozdrawiam Bogdana i Kasię!
mariusz.harasymiuk@wp.pl tel 500104002

O:Timesharing jest chroniony ustawą! - 2011/07/20 11:21 Zaloguj się aby wysłać post. 
tomaszewski
Użytkownik

Junior Boarder
graphgraph

1) Czy w przypadku skutecznego odstapienia od umowy w ustawowym terminie firma HTC niezwocznie i bezwarunkowo zwraca wplacona kwote?

Pamiętajmy, ze mowa tu o 10 dniach od doręczenia dokumentów, a brak przyjmowanych świadczeń liczy się właśnie do upływu tego terminu.

2) Jak HTC usprawiedliwia wysokosc "kosztow niezbednych do zawarcia umowy" - standardowe EUR 1.000?

Nie wiem jak ale zazwyczaj są to koszty obsługi prawnika (każda umowa chyba jest indywidualna), biuro, wynagrodzenia osób, które przy tym pracują, rachunki, poczta, kurier, dojazdy, archiwizacja, ochrona danych osobowych itp.

3) Czy pobieranie wplat od klientow PODCZAS prezentacji oferty firmy HTC jest zgodne z prawem, specyficznie z art. 8.1 powyzszej ustawy?

Może mowa tu o innej umowie, mianowicie - umowie przedwstępnej, jest to oczywiście co innego niż faktyczna umowa. proszę poczytać o umowie przedwstępnej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Umowa_przedwst%C4%99pna

Z tego co mówicie to nie ma tu żadnych uchybień, wg mojej opinii na temat waszych wypowiedzi
<< start < wstecz 1 2 3 4 5 dalej > koniec >>
Biuletyn: Imię: Email:

Nie masz konta?

Informacje o Forum
Nasi użytkownicy napisali: 10480 wiadomości.
Mamy 7034 zarejestrowanych użytkowników na stronie.
Ostatnio na stronie zarejestrował się: Alinan47w
Aktualnie odwiedza nas: 40 gości i 1 zarejestrowanych użytkowników.
Zarejestrowani użytkownicy on-line:  anal60vkg (anal60vkg)
BIULETYNKontaktO nasMapa stronyPolityka Prywatności i ZaufaniaRegulamin korzystania z serwisu
Copyright © 2006-2014 grupa eturystyka.org - Wszystkie prawa zastrzeżone;