POŁOŻENIE

Domek wakacyjny położony 95 km na północny-zachód od Helsinek, 15 m od jeziora Hirsjärvi (dług. 15 km - szer. 100 m). Płytki brzeg, kamieniste dno. Stacja kolejowa - 42 km, przystanek autobusowy - 800 m, restauracja - 8 km, sklep - 9 km, kolejny domek - 50m. Domek położony w cichej, zalesionej okolicy, płaski, zielony teren, łagodne zejście do wody.

ZAKWATEROWANIE

Dom z drewnianych bali o powierzchni 42m2, budynek z 1973 roku odnowiony w 1989. W domu znajduje się w pełni wyposażona kuchnia połączona z pokojem dziennym, w pokoju znajduje się 1 łóżko pojedyncze, 1 sypialnia z 2 łóżkami pojedynczymi, łazienka (prysznic, wc), sauna, weranda. Wyposażenie: kuchenka elektryczna z piekarnikiem, lodówka, kuchenka mikrofalowa, kominek, ogrzewanie elektryczne, TV, radio, grill. Do domku przynależy łódka wiosłowa.
Domek dla niepalących, zwierzęta dozwolone.

DOPŁATY

- pościel - 69 PLN/os
- sprzątanie końcowe 435 PLN
- ubezpieczenie chorób przewlekłych - 150 PLN/os
- ubezpieczenie od rezygnacji z imprezy - 2,5% ogólnej ceny imprezy


POŁUDNIOWE WYBRZEŻE

Region na wschód i na zachód od Helsinek to ciąg plaż, prześlicznych zatok i nadmorskich letnisk, labirynt wysp i szlaków wodnych południowego archipelagu. Latem najlepszym sposobem poznania tej części Finlandii to wybranie się na wycieczkę statkiem. Południowy zachód to cześć Finlandii z największą ilością zabytków. Okolica obfituje w zamki i rezydencje a w niemal każdej wiosce można napotkać kamienny, średniowieczny kościół. Pierwsze ślady osadnictwa na tych terenach sięgają epoki kamiennej. Z epoki brązu zachowały się liczne cmentarzyska. Wielką atrakcją regionu s nieliczne, sielankowe wysepki, na których letnie obozowanie, jazda na rowerze czy piesze wędrówki mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Na wschód od Helsinek wybrzeże nie jest tak atrakcyjne. Tu też można znaleźć wiele wysepek cieszących się wielka popularnością turystówKierunek: Finlandia
Miejscowość: Somero
Właściciel oferty: Protea Travel Services