POŁOŻENIE

Domek wakacyjny położony 95 km na północny-zachód od Helsinek, 300 m od jeziora Hirsjärvi (dług. 15 km - szer. 100 m), nabrzeże dzielone z właścicielem. Płytki brzeg, kamieniste dno. Stacja kolejowa - 42 km, przystanek autobusowy - 500 m, restauracja - 9 km, sklep - 9 km. Domek położony w cichej, zalesionej okolicy, płaski, zielony teren, łagodne zejście do wody, niewielkie molo.

ZAKWATEROWANIE

Połowa domu bliźniaka z drewnianych bali o powierzchni 54m2, sąsiad w tym samym budynku, ale z oddzielnym podwórkiem i wejściem. Budynek odnowiony w 1978 roku. W domu znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, pokój dziennym połączony z sypialnią z 2 łóżkami pojedynczymi, wc, sauna z prysznicem w oddzielnym budynku. Wyposażenie: kuchenka elektryczna z piekarnikiem, lodówka, kuchenka mikrofalowa, kominek, pralka, ogrzewanie elektryczne, TV, radio, grill. Do domku przynależy łódka wiosłowa.
Domek dla niepalących, zwierzęta dozwolone.

DOPŁATY

- pościel - 69 PLN/os
- sprzątanie końcowe 435 PLN
- ubezpieczenie chorób przewlekłych - 150 PLN/os
- ubezpieczenie od rezygnacji z imprezy - 2,5% ogólnej ceny imprezy


POŁUDNIOWE WYBRZEŻE

Region na wschód i na zachód od Helsinek to ciąg plaż, prześlicznych zatok i nadmorskich letnisk, labirynt wysp i szlaków wodnych południowego archipelagu. Latem najlepszym sposobem poznania tej części Finlandii to wybranie się na wycieczkę statkiem. Południowy zachód to cześć Finlandii z największą ilością zabytków. Okolica obfituje w zamki i rezydencje a w niemal każdej wiosce można napotkać kamienny, średniowieczny kościół. Pierwsze ślady osadnictwa na tych terenach sięgają epoki kamiennej. Z epoki brązu zachowały się liczne cmentarzyska. Wielką atrakcją regionu s nieliczne, sielankowe wysepki, na których letnie obozowanie, jazda na rowerze czy piesze wędrówki mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Na wschód od Helsinek wybrzeże nie jest tak atrakcyjne. Tu też można znaleźć wiele wysepek cieszących się wielka popularnością turystówKierunek: Finlandia
Miejscowość: Somero
Właściciel oferty: Protea Travel Services