RAMOWY PROGRAM

27.12.2012
godz. 19.00 zbiórka na lotniku Okęcie w warszawie, terminal I przy informacji, godz. 22.10 odlot samolotu do Tel Avivu,

28.12.2012
godz. 03.05 przylot do Tel Avivu, spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Przejazd w kierunku Cezarei. Po drodze wczesne śniadanie. Przyjazd do wspaniałych ruin Cezarei - rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu - miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Następnie przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel by obejrzeć Grotę Eliasza, Kościół Najświętszej Pani Karmelu oraz świątynię i ogrody Bahajów. Kolacja i nocleg w Nazarecie.

29.12.2012
śniadanie, zwiedzanie Nazaretu - miejsca dzieciństwa Jezusa, zwiedzanie Bazylika Zwiastowania. Przejazd do Kafarnaum - tu mieszkał Jasus przez wiele lat, nauczał, uzdrawiał chorych i dokonywał cudów. Przejazd na Górę Błogosławieństw - tu Jesus wygłosił Kazanie na Górze. Ze szczytu rozciąga się widok na Kafarnaum i Tobgha. Przejazd do Tyberiady, położonej nad Jeziorem Galilejskim, gdzie Jesus wydał rozkaz wichrom i morzu, nauczał z łodzi, dokonał cudu rozmnożenia chleba i ryb, chodził po wodzie. Następnie wyjazd do Betlejem. Kolacja i nocleg w Betlejem.

30.12.2012
śniadanie, zwiedzanie Jerozolimy: Góra Oliwna , skąd Jezus wstąpił na niebiosa, Bazylika Getsemaniczyli i Ogród Oliwny. Ewangelie podają, iż w miejscu tym zatrzymywał się wielokrotnie Jezus podczas swoich pobytów w stolicy starożytnego Izraela. Ściana Płaczu, Bazylika Świętego Grobu oraz Kopuła na Skale ? miejsca kultu 3 religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Niestety, ludzie, którzy te religie wyznają, nie potrafią żyć w pełnej zgodzie. Droga Krzyżowa (via Doloroza), dzielnica żydowska, bazar arabski, Wzgórze Syjon. Wieczernik oraz Grób Króla Dawida. Kolacja i nocleg w Betlejem.

31.12.2012
śniadanie, zwiedzanie Betlejem - miejsca narodzenia Jezusa - Bazylika Narodzenia, Grota Narodzenia, Kościół Św. Katarzyny. Przejazd do Jerozolimy, dalszy ciąg zwiedzania miasta: Parlament (Kneset z zewnątrz), Menora. Kolacja i nocleg w Betlejem.

01.01.2012
śniadanie, dla chętnych całodniowa wycieczka fakultatywna do: Masady - twierdza Heroda Wielkiego na górze (wjazd kolejką linową). Qumran - znaleziono tu w latach 1947-1956 w 11 grotach rękopisy znad Morza Martwego - zbiór dokumentów spisanych po hebrajsku, aramejsku i grecku. Przeprowadzone badania archeologiczne i metodą radiowęglową 14C pozwalają datować rękopisy na okres od II - I w. n.e. Przyjazd nad Morze Martwe. Relax nam morzem. Powrót do Betlejem. Kolacja i nocleg.

02.01.2012
wczesny transfer na lotnisko, godz. 06.10 odlot samolotu do Warszawy, godz. 09.15 przylot do Warszawy.

DOPŁATY

- dopłata do pokoju 1-osobowego - 450 PLN/os,
- dopłata do wieczoru sylwestrowego Arabskie Party - 200 PLN/os
- ubezpieczenie chorób przewlekłych - 160 PLN/os,
- koszty biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i napiwków dla przewodników i kierowców - ok. 70 USD/os,
- ubezpieczenie kosztów imprezy - 2,5%
Kierunek: Dystrykt Hajfy
Miejscowość: Ein Bokek
Właściciel oferty: Protea Travel Services