Kategoria

Wycieczka

Region

Kostaryka i Nikaragua

DZIEń 1

WYLOT - SAN JOSEWylot do Kostaryki.

Opcjonalnie pakiet w Panamie

nocleg na trasie przelotu w Panama City w Panamie, hotel 4* ze śniadaniem i transferami. Wycieczka z przewodnikiem po mieście oraz nad Kanał Panamski - jedną z najważniejszych dróg wodnych żeglugi światowej. Panama City, założone przez hiszpańskich konkwistadorów, robi ogromne wrażenie. Są tu setki drapaczy chmur, które nie są codziennością w Ameryce Łacińskiej. Nie bez powodu miasto nazywane jest małym Miami.Po przybyciu do San Jose transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEń 2

WULKAN IRAZU - OGRODY LANKASTER - DOLINA OROSIŚniadanie. Przejazd do Irazu, najwyższego wulkanu w kraju. Jego nazwa w języku Indian oznaczała "grzmot" lub "miejsce, które drży" i jest to jedyny punkt w Ameryce z którego można podziwiać oba oceany. Wypełniony jest oliwkowozielonym jeziorkiem znad którego czuć siarkę. Wizyta w mieście Cartago u stóp wulkanu. Warto zobaczyć ruiny starego kościoła i olbrzymią bazylikę Matki Boskiej od Aniołów. Świątynię wybudowano na cześć patronki Kostaryki - La Negrity, której figurka ponoć potrafi czynić cuda. Wizyta w Ogrodzie Lancaster, z egzotycznymi kwiatami kwitnącymi przez cały rok. Obiad. Powrót do San Jose bajecznie zieloną Doliną Orosi, słynącą z plantacji kawy. Nocleg.

DZIEń 3

WULKAN ARENAL - WIOSNA SARCHI - GORĄCE, WULKANICZNE ŹRÓDŁAPo śniadaniu przejazd do La Fortuna w pobliżu wulkanu Arenal. Wizyta w wiosce Sarchi, słynącej z mini fabryk produkujących bajecznie kolorowe, dwukołowe wozy, które stały się symbolem rękodzieła kostarykańskiego. Wieczorem kąpiel w gorących źródłach wulkanicznych, tworzących naturalne baseny i malownicze kaskady. W ponad 16 basenach wypełnionych wodą o temperaturze 35-40°C, wśród pary unoszącej się z podświetlonych basenów, obrośniętych tropikalną roślinnością, można wspaniale odpocząć. Kolacja. Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEń 4

REZERWAT PRZYRODY CANO NEGRO

Śniadanie. Przejazd do Rezerwatu Przyrody Cano Negro, powitalny drink. Rejs po rzece Frio, który jest doskonałym sposobem poznania największej atrakcji rezerwatu, a mianowicie ptactwa

ibisy, wężówki, warzęchy różowe i bociany żabiru. Można tu również spotkać żółwie, kajmany czy - bardzo egzotyczne dla nas - leniwce dwupalczaste, wspinające się leniwie i powolnie po drzewach. Obiad i degustacja typowych, kostarykańskich dań w lokalnej restauracji na brzegu rzeki. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEń 5

PARK NARODOWY MONTEVERDE - WISZĄCE MOSTY - ZJAZD GONDOLAMIŚniadanie. Przejazd w kierunku Monteverde, wzdłuż malowniczego Jeziora Arenal, przez miasteczko Tilaran. Wizyta w Santa Elena, czas na zakupy lokalnego rękodzieła, obiad. Po południu Sky Walk, z którego słynie Kostaryka, jest systemem nowoczesnych, stalowych mostów wiszących oraz ścieżek, po których można wygodnie i bezpiecznie spacerować w naprawdę bliskim kontakcie z naturą. Zjazd gondolami. Poznamy uroki bujnego lasu chmurowego, słynącego z różnorodności egzotycznego ptactwa. Gwarantujemy niezapomniane widoki! Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEń 6

PARK NARODOWY MONTEVERDEPo śniadaniu wędrówka po lesie chmurowym Monteverde - mistycznym, mglistym i wilgotnym gdzie można podziwiać malownicze wodospady i bujne drzewa z wierzchołkami ukrytymi w gęstych chmurach . Najbardziej znanym okazem ptaka jest kwezal herbowy, w którego upierzeniu widoczne jest całe bogactwo soczystych kolorów górskiej dżungli. Można tu również spotkać aguti, koati, leniwce, małpy i jeżozwierze. Przejazd do Rincon de La Vieja, zakwaterowanie. Wieczorem czas na kąpiel w basenie lub spacer po okolicy.

DZIEń 7

PARK NARODOWY RINCON DE LA VIEJAPo śniadaniu wycieczka - wędrówka po Parku Rincon de La Vieja, bujnym, tropikalnym lesie. Znajdują się tu dwa wulkany aktywne Rincon de La Vieja i Santa Maria, oraz jeden uśpiony Cerro Von Seebach. W obrębie parku występują źródła wód termalnych i tropikalna fauny - małpy, egzotyczne ptaki, a przy odrobinie szczęścia można ujrzeć z daleka pumę lub jaguara. Rośnie tu największa ilość narodowych kwiatów Kostaryki - orchidei Guardia Morada. Park chroni gorące źródła, wrzące błoto, jeziora siarkowe i gejzery parowe, które zabarwiają okoliczne skały na kolor czerwony, zielony i jaskrawożółty. Wszystko razem stanowi niezwykłe zjawisko geologiczne. Powrót do hotelu. Czas wolny.

DZIEń 8

PENAS BLANCAS - PRZEJAZD DO NIKARAGUIPo śniadaniu transfer do granicy z Nikaraguą (ok. 2h). Przejazd do miasta Managua - stolicy Nikaragui. Wizyta na plantacji kawy, obiad z typowych dań kuchni nikaraguańskiej. Zakwaterowanie w hotelu.

DZIEń 9

MANAGUA - LEONŚniadanie. Wizyta na wzgórzu Loma de Tiscapa - ruiny dawnej rezydencji Somozów ze wspaniałym widokiem na "zielone miasto" - Managuę. Przejazd do Leon, jednego z najstarszych miast Ameryki. Zwiedzanie miasta połączone z wejściem na dach katedry, bazar Mercado Central. Wycieczka po mieście - Katedra, Teatr i Pałac Narodowy, Galeria sztuki Ortiz-Gurdian, fontanna na rondzie Ruben Darío Rotunda i jego dom. Zakwaterowanie w hotelu w Leon.

DZIEń 10

WULKAN CERRO NEGRO - WYTWÓRNIA RUMUŚniadanie wczesnym rankiem. Wyjazd w kierunku aktywnego wulkanu Cerro Negro, Wejście na szczyt zajmuje około godziny i wiedzie wytyczonym szlakiem pośród lawy i nagich kamieni. Ze szczytu przy dobrej widoczności widać także krater Telica, a w oddali Pacyfik. Jego zbocza pokryte są popiołem i drobną skałą bazaltową, co umożliwia szusowanie na sandboardzie. Po południu wizyta w wytwórni słynnego rumu Flor ne Cana - najbardziej popularnego, nikaraguańskiego trunku, ponoć najlepszego w Ameryce. Zwiedzanie interaktywnego parku tematycznego, który przybliży historię i proces wytwarzania tego trunku. Powrót do Leon.

DZIEń 11

GRANADA - PARK NARODOWY WULKANU MASAYAŚniadanie. Czas na zwiedzanie Granady - historycznego miasta z pięknym parkiem, stylowymi, kolonialnymi budynkami, w tym z najsłynniejszym - Katedrą La Mercem. Wyjazd na zwiedzanie wulkanu Masaya. Wulkan znajduję się na terenie Narodowego Parku Masaya, gdzie można zobaczyć aktywny krater Santiago, w którym widoczne są ulatniające się chmury gazu wulkanicznego oraz lawa. Następnie przejazd na narodowy targ Masaya, gdzie można zakupić wyroby artystyczne z Nikaragui i innych regionów Ameryki Środkowej. Następnie przejazd nad lagunę Catarina. Na zakończenie dnia wizyta w warsztacie rękodzieła Art. Valentin Lopez, gdzie wyrabia się przedmioty z gliny. Powrót do Granady, zakwaterowanie.

DZIEń 12

GRANADA - REJS ŁODZIĄ PO JEZIORZE NIKARAGUAŚniadanie. Spacer po mieście, po rynku centralnym, gdzie mieszkańcy oferują swoje wyroby na sprzedaż. Wizyta w klasztorze Świętego Franciszka. Przejazd do portu i łodzią wokół wulkanicznych wysepek na Jeziorze Nikaragua (Isletas Granadas), największym jeziorze Ameryki Centralnej. Podziwianie tropikalnej przyrody, ptactwa, i zwierząt wodnych. Powrót do hotelu.

DZIEń 13

OMETEPE - SAN JUAN DEL SUR

Śniadanie. Przejazd na południe Nikaragui, nad Zatokę San Juan del Sur. Wycieczka promem na Wyspę Ometepe, utworzonej na Jeziorze Nikaragua przez połączenie dwóch wulkanów

Concepcion i Maderas (ometepe w jęz. nahuatl oznacza właśnie dwa szczyty). Część wyspy jest objęta rezerwatem przyrody i zachwyca odwiedzających pięknem egzotycznej przyrody. Powrót do San Juan del Sur.

DZIEń 14

PENAS BLANCAS - SAN JOSEŚniadanie. Przejazd do Penas Blancas, do granicy z Kostaryką. Transfer do San Jose (ok. 5h), na lotnisko międzynarodowe. Wylot z Kostaryki.

DZIEń 15

PRZYLOTPowrót do kraju.

CENA ZAWIERA

bilet lotniczy Warszawa-San Jose-Warszawa 3990 PLN/os. dorosła, zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, wszystkie niezbędne transfery lądowe, opiekę anglojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych podczas wycieczki miejsc i zabytków, posiłki: śniadania (codziennie), 3 x obiad, 1 x kolacja, ubezpieczenie KL, NW i bagaż.

CENA NIE ZAWIERA

taksy wylotowej (28 USD/os.), napiwków, wycieczek oznaczonych jako opcjonalne.

Dodatkowo płatny PAKIET PANAMA (od 150 USD/os.) obejmuje

1 nocleg w hotelu 4* ze śniadaniem, transfer lotnisko-hotel-lotnisko oraz wycieczkę z przewodnikiem po mieście i Kanale Panamskim.

UWAGI

1. W przypadku, gdy przelot do San Jose odbywa się przez USA, klienci zobowiązani są do posiadania wizy uprawniającej do wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Koszt wizy ok. 140 USD. Konsorcjum PBP pośredniczy w wizowaniu (250 PLN/osobę).2. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres Świąt Bożego Narodzenia oraz Świąt Wielkanocnych) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).3. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej, za odpowiednią dopłatą.4. Możliwość przedłużenia pobytu o dodatkowy wypoczynek w wybranym hotelu5. Płatności można dokonać zarówno w walucie PLN jak i USD6. Istnieje możliwość wykupu dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2,5% i chorób przewlekłych 3,5 EUR/os./dzień.Kierunek: Kostaryka
Miejscowość: Wyc. objazdowe
Temin: -
Cena / osobę od - do: 12207 - 12207
Standard: * * *; * * *
Wylot z lotniska: Warszawa; Warszawa
Właściciel oferty: Trade & Travel Konsorcium Polskich Biur Podróży