Przylot na lotnisko w Lizbonie, po odprawie wynajęcie samochodu oraz przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Podróżując po Lizbonie warto tu zobaczyć Muzeum powozów królewskich, posiada ono najlepszą na świecie kolekcję pojazdów konnych od XVII do XIX wieku, Wieże Belem to jedyna budowla która została zachowana w stylu manuelińskim, najstarszą dzielnice Lizbony czyli Alfame, leży ona na skalistym podłożu nad samym brzegiem Tagu. Istotnym miejscem jest również zamek św. Jerzego położony na jednym z siedmiu wzgórz miasta z którego rozprzestrzenia się imponujący widok na panoramę miasta. Oczywiście trzeba odwiedzić tu jeszcze tętniącą życiem nocnym dzielnicę Bairro Alto - słynie ona z dużej ilości barów, kafejek i galerii.

DZIEń 2

LISBOA/AZEITAO/SETUBAL/EVORAPrzejazd na południe, z wizytą w Azeito. Zatrzymamy się tu w winnicach JMF, gdzie warto skosztować słodkiego wina "Moscatel" oraz charakterystycznego sera. Wytwarzany jest z mleka owiec, które pasą się w górach i dolinach na tym obszarze. Wykonany jest z zsiadłego mleka szczepionego wegetariańską podpuszczką z kwiatów rośliny o nazwie karczoch hiszpański. Dojrzewanie takiego sera trwa dziewięćdziesiąt dni. Przejeżdżamy do Setubal. Wzdłuż Avenida Luisa Todi rozciąga się pasmo restauracji, specjalizujące się w potrawie zwanej po portugalsku choco frito- smażony w oleju kalmar, obtaczany w mące. Po lunchu przejazd do Evora. Aby naprawdę poznać to miasto, słusznym wyborem jest spacer po mieście. Pamiętając oczywiście o zobaczeniu kościoła św. Franciszka w nim kaplicę kości. Na budowę kaplicy było niezbędne około 5 tysięcy mnichów. Nie daleko znajdowało się około czterdzieści cmentarzy klasztornych. Szczątki umarłych zebrano właśnie w tej jednej kaplicy, a nad jej wejściem został umieszczony napis- " Nasze kości, które tu spoczywają, na wasze kości czekają". Zakwaterowanie w hotelu.

DZIEń 3

EVORA/ESTREMOZ/CASTELO DE VIDEDzień rozpoczniemy od wizyty w Estremoz, zwanego "Marmurowym miastem". Zostało tak nazwane ze względu na zastosowanie tego kamienia w budownictwie. Będąc tutaj warto skosztować wyśmienitych wytworów z których słynie Estremoz, czyli portugalskich serów z mleka owczego i koziego. Z malowniczego Estremoz, przenosimy się do Castelo de Vide, znane jako Sintra. W pobliżu wzniesionych w XIII wieku przez króla Dionizego potężnych zamków obronnych znajdują się osady. Zachowały się również średniowieczne zabudowania dzielnicy żydowskiej, która powstała tuż po wypędzeniu żydów z Hiszpanii w 1492 roku. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

DZIEń 4

CASTELO DE VIDE/TOMAR/COIMBRAWyruszamy do miasta Tomar. Warto tu zobaczyć klasztor Zakonu Chrystusa. W 1983 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po Lunchu przyszedł czas na zwiedzanie Coimbry. Słynne jako miasto "studentów". Nazwa została nadana po założeniu Uniwersytetu w 1292r , jest on najstarszą uczelnią wyższą w kraju. Obecnie skupia osiem wydziałów- prawa, medycyny, nauk humanistycznych, nauk ścisłych, farmacji, ekonomii, psychologii i pedagogiki oraz wychowania fizycznego. Od 1876 roku przy uczelni działa także popularny klub piłkarski Académica Coimbra. Warto zobaczyć to miejsce jak również stary klasztor świętej Klary, który został założony przez świętą Elżbietę Portugalską. Obecnie trwają w nim prace restauratorskie, gdyż budynek był wielokrotnie zalewany wodami. W 1650 roku powyżej Starego Klasztoru został wybudowany CONVENTO de SANTA CLARA- a- NOVA. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

DZIEń 5

COIMBRA/MEALHADA/PORTOPodróż na północ w kierunku Mealhada. Zatrzymamy się tu w jednej z wielu restauracji, które serwują wyśmienitą wieprzowinę. Po lunchu udamy się prosto do miasta Porto. Gdzie wielką atrakcją są cztery fascynujące mosty- dwa nowoczesne i dwa z XIX, jeden z nich to żelazny most kolejowy Maria Pia oraz drugi ogromny, dwukondygnacyjny most Dom Luisa I zaprojektowany przez Eiffla. Będąc w Porto warto zobaczyć Torre Dos Clerigos, katedrę, a także bogato zdobione wnętrza Bolsy oraz kościoła św. Franciszka. Zakwaterowanie w hotelu.

DZIEń 6

PORTO/GUIMARAES/BRAGA/PORTOZ uroczego Porto przemieszczamy się do Guimaraes. Piękne i współczesne miasto. Znajduje się tu wiele zabytkowych budowli m.in. dawny klasztor Santa Clara, w którym mieści się ratusz, Paco Dos Dugues de Braganaca czyli Pałac Książęcy. Zbudowany w XV wieku, oraz Capela de Sao Miquel- XII wieczna budowla romańska z chrzcielnicą, w której jak głosi legenda ochrzczono małego Alfonsa I. Miasto w 2001 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Po lunchu, wycieczkę będziemy kontynuować w Bradze. Nazwano ją kościelną stolicą Portugalii bądź Portugalskim Rzymem. Jest jedną z najstarszych miast Portugali oraz jedną z najstarszych chrześcijańskich miast na świecie z wieloma kościołami, pięknymi katedrami i sławnym sanktuarium. Powrót i zakwaterowanie w Porto.

DZIEń 7

PORTO/BATALHA/NAZARE/OBIDOSPowrót na południe, dziewięćdziesiąt minut drogi dzieli nas od Batalii. Zwiedzimy tu słynny klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej. Jest on jednym z najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii. W 1983 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Kontynuując podróż witamy uroczą i małą wioskę rybacką Nazare, miejskie restauracje serwują tu przepyszne dania rybne, które na pewno warto skosztować. Po drodze do Obidos zobaczymy również miasto położone w dolinie sformowanej przez dwie rzeki Rio Alcoa i Rio Baca-Alcobaca. Zbudowane przez zakon Cystersów- opactwo Santa Maria de Alcobaca jest najważniejszym obiektem w tym mieście. Wewnątrz tego kościoła znajdują się najsłynniejsze rzeźbione grobowca króla Pedro I i Ines de Castro, tragicznej pary kochanków sprzed wieków. Udajemy się na południe w stronę Obidos, gdzie wznosi się średniowieczny zamek, z którego rozprzestrzenia się imponujący i zapierający dech w piersiach widok. Spacerując po mieście warto zajrzeć do licznych sklepów z wyrobami rzemieślników i wybrać coś niepowtarzalnego dla siebie. Nocleg w hotelu.

DZIEń 8

OBIDOS/ORIGINCzas by powiedzieć "do widzenia"???

CENA ZAWIERA

7 noclegów ze śniadaniami, materiały niezbędne do podróży, wynajęty samochód kat. B bez limitu kilometrów, ubezpieczenie NW i KL, przelot Warszawa- Lizbona-Warszawa w najniższej taryfie 850 zł/osoba

CENA NIE ZAWIERA

wydatków własnych, dodatkowych posiłków, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, LOKALNYCH OPŁAT DROGOWYCH PŁATNYCH NA MIEJSCU, opłaty lotniskowej za auto - 25 euro, dodatkowego ubezpieczenia w razie szkody spowodowanej przez klienta - 10 euro/dziennie lub depozyt zwrotny w gotówce lub karcie kredytowej - 900 euro, prywatnych parkingów hotelowych, BENZYNYKierunek: Portugalia
Miejscowość: Wyc. objazdowe
Temin: -
Cena / osobę od - do: 2513 - 3339
Wylot z lotniska: Warszawa; Warszawa
Wyżywienie: BB (śniadania); BB (śniadania)
Właściciel oferty: Trade & Travel Konsorcium Polskich Biur Podróży