KOD

SZCGSLOS ANGELES- LAS VEGAS- WIELKI KANION- BRYCE KANION- PARK NARODOWY ZION- SALT LAKE CITY- PARK NARODOWY GRAND TETON- PARK NARODOWY YELLOWSTONE-KALISPELL- PARK NARODOWY GLACIER- PARK NARODOWY BANFF- PARK NARODOWY JASPER- KAMLOOPS- VANCOUVER

Dzień 1

Warszawa - Los AngelesPrzybycie uczestników wycieczki 2 godziny przed odlotem na lotnisko w Warszawie (Okęcie). Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Los Angeles (przez jeden z europejskich portów lotniczych). Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu Crown Plaza LAX Airport.

Dzień 2

Los Angeles- Las VegasW dniu dzisiejszym udamy się poprzez pustynię do stolicy światowej rozrywki, Las Vegas. Po przyjeździe możliwość spędzenia wolnego czasu wśród licznych kasyn i innych licznych atrakcji. Nocleg w Hotelu Circus Circus.

Dzień 3

Las Vegas- Park Narodowy Wielkiego KanionuWyjazd z Las Vegas w kierunku Wielkiego Kanionu, jednego z siedmiu naturalnych cudów świata. Podczas podróży miniemy potężną rzekę Kolorado. Po przyjeździe do Wielkiego Kanionu, czas na zrobienie przepięknych zdjęć oraz celebrowanie piękna tego niezwykłego miejsca. Nocleg w Hotelu Yavapai Lodge West.

Dzień 4

Park Narodowy Wielkiego Kanionu- Lake Powell- Park Narodowy Kanionu BrycePo opuszczeniu Wielkiego Kanionu udamy się poprzez przepiękne okolice do rezerwatu Indian Navayo. Następnie udamy się do stanu Utah, mijając na swojej drodze malownicze jezioro Powell. Ostatnim celem dnia będzie spektakularny Park Narodowy Kaniony Bryce. Nocleg w Hotely Bryce View Lodge.

Dzień 5

Park Narodowy Kanionu Bryce- Park Narodowy Zion- Salt Lake CityDziś opuścimy barwne i niezapomniane krajobrazy kanionów udając się w kierunku Parku Narodowego Zion, a następnie do Salt Lake City. Po przyjeździe wycieczka po mieście, zobaczymy miedzy innymi Świątynię Mormonów, Tabernacle oraz Wzgórze Kapitolu. Nocleg w Red Lion Hotel Salt Lake Downtown.

Dzień 6

Salt Lake City- Park Narodowy Grand Teton- Park Narodowy YellowstoneDziś czekają na nas zapierające dech w piersiach widoki Parku Narodowego Grand Teton, który miniemy udając się do Parku Narodowego Yellowstone. Park Narodowy Yellowstone jest pierwszym Parkiem Narodowym w Stanach Zjednoczonych i słynie z imponujących gejzerów. Zakwaterowaniew hotelu Hotelu Grey Wolf Inn & Suites.

Dzień 7

Park Narodowy YellowstoneDziś cały dzień spędzimy na podziwianiu najstarszego i największego parku narodowego w Ameryce, charakteryzującego się niespotykanymi zjawiskami hydrotermalnymi. Na obszarze tym znajduje się ponad połowa spośród wszystkich istniejących na Ziemi gejzerów. W trakcie efektownych wybuchów wytryskuje z nich pod wysokim ciśnieniem wrząca woda, która opada w postaci deszczu i śniegu.Z głębi Ziemi wytryskają gorące źródła, w błotnych kotłach bulgocze maź. Zwiedzanie głównej atrakcji parku - Krainy Gejzerów (Old Faithful, Mammoth Hot Springs), Wielki Kanion rzeki Yellowstone (Yellowstone Canyon) oraz Yellowstone Lake.

Dzień 8

Park Narodowy Yellowstone- Flathead Valley- KalispellDziś udamy się w kierunku miasta Kalispell, gdzie dotrzemy wczesnym wieczorem. Podczas podróży przejedziemy prze zachodnią Montanę oraz przez malownicze tereny Flatheas Valley. Zakwaterowanie w hotelu Hotelu Red Lion Kalispell.

Dzień 9

Kalispell- Park Narodowy Glacier- Park Narodowy BanffPrzed opuszczeniem stanu Montana odwiedzimy Park Narodowy Glacier. W Parku przejedziemy sławną Going-to-the-sun Road. Po opuszczeniu Parku przekroczymy granicę z Kanadą, udając się w kierunku Canmore. Zakwaterowanie w hotelu Holiday Inn Canmore.

Dzień 10

Park Narodowy BanffDziś spędzimy cały dzień na podziwianiu bogactwa Parku Narodowego Banff. Jest to pierwszy kanadyjski park narodowy oraz drugi park narodowy w Ameryce północnej.

Dzień 11

Park Narodowy Banff- Jezioro Louise- Park Narodowy JasperPo opuszczeniu Parku Narodowego Banff będziemy mieć okazję podziwiać jezioro Louise "Klejnot Gór Skalistych". W trakcie podróży na północ będziemy mieli możliwość podziwiania niezwykle pięknych widoków zapadających w pamięć na zawsze. Na koniec dnia wjedziemy na teran Parku Narodowego Jasper. Nocleg w Hotelu Maligne Lodge.

Dzień 12

Park Narodowy Jasper- KamloopsW Parku Narodowym Jasper i Rezerwacie Dzikiej Przyrody podziwiać możemy majestatyczne góry, doliny i krystalicznie czyste jeziora. Kontynuujemy podróży Doliny Thompson, a następnie do Kamloops. Zakwaterowanie w Hotelu Comfort Inn.

Dzień 13

Kamloops- VancouverDzisiejszą podróż rozpoczniemy od przejazdu przez wielki i imponujący Kanion Rzeki Fraser. Opuszczamy Góry Kaskadowe i będziemy kierować się do Vancouver. Miasto rozwinęło się, jako miasto spośród wielu innych małych przystani, baz wielorybników i osad drwali zachodniego wybrzeża Kanady. Zakwaterowanie w Inn at Fallse Creek (Quality Hotel).

Dzień 14

Vancouver

Cały dzień wolny na wypoczynek i samodzielne zwiedzanie tego imponującego miasta, skorzystać można z wycieczek fakultatywnych tj.

rejs na wyspę Strait of Georgia.

Dzień 15

VancouverTransfer na lotnisko, odprawa bagażowo- paszportowa. Wylot samolotu rejsowego do Warszawy.

Dzień 16

WarszawaPrzelot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

CENA ZAWIERAPrzelot samolotem na trasie

Warszawa - Los Angeles/Vancouver - Warszawa (w kwocie 2600 PLN/os dorosła oraz 2100 PLN/dziecko 7-11 lat), opłaty i taksy lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od ilości osób), zakwaterowanie w podanych hotelach lub podobnych, udział w programie zwiedzania, usługi i asystę anglojęzycznego pilota/przewodnika lokalnego kontrahenta oraz polskiego pilota w oznaczonych terminach, wszelkie stanowe i lokalne taksy, transport 1 sztuki bagażu na osobę, zestaw informacyjny, ubezpieczenie NW, KL i bagażu

CENA NIE ZAWIERA

Wizy wjazdowej, wszelkich świadczeń dodatkowych, posiłków, opcjonalnych (dodatkowych) wycieczek fakultatywnych, wydatków natury osobistej, opłaty za nadbagaż (5 USD/1 dodatkowy bagaż/dzień), zwyczajowych napiwków dla kierowcy (ok. 2 USD/dzień), pilota (ok. 3 USD/dzień)

UWAGI

1. Program jest ramowy i może ulec zmianie.2. Przy wyjazdach do USA polskich obywateli obowiązuje posiadanie wiz wjazdowych. Konsorcjum Polskich Biur Podróży pośredniczy w załatwianiu wiz. Koszt pośrednictwa wynosi 250 PLN/os/wizę. Koszt wizy to 160 USD. Trasa wycieczki wiedzie przez Kanadę, w przypadku posiadania paszportu wydanego po sierpniu 2006 (paszport biometryczny), obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy.3. Cena przelotu zawarta w cenie podana została w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej - za odpowiednią dopłatą.4. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres "letniej przerwy wakacyjnej") obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).5. Istnieje możliwość przedłużenia powyższej imprezy o wypoczynek na Hawajach.Kierunek: Stany Zjednoczone (USA)
Miejscowość: Wyc. objazdowe
Temin: -
Cena / osobę od - do: 10329 - 16401
Wylot z lotniska: Warszawa; Warszawa
Wyżywienie: WŁ (własne); WŁ (własne)
Właściciel oferty: Trade & Travel Konsorcium Polskich Biur Podróży