KOD

SZZWBTVANCOUVER - SEATTLE - PARK NARODOWY MT. RAINIER - KELSO - PORTLAND - COOS BAY - PARK NARODOWY REDWOOD - SAN FRANCISCO - PARK NARODOWY YOSEMITE - LOS ANGELES

Dzień 1

Warszawa - VancouverPrzybycie uczestników wycieczki 2 godziny przed odlotem na lotnisko w Warszawie (Okęcie). Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Vancouver (przez jeden z europejskich portów lotniczych). Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu Inn at False Creek (Quality Hotel).

Dzień 2

VancouverDzień wolny na samodzielne zwiedzanie, zakupy lub spacer po mieście.

Dzień 3

Vancouver - Seattle - Park Narodowy Mt. Rainier - KelsoOpuszczamy Vancouver. Przekraczamy granicę Kanady i USA kierując się do Seattle i Parku Narodowego Mt. Rainier. Jest to najwyższy szczyt Gór Kaskadowych, a także wulkan, którego ostatnia erupcja miała miejsce w 1894 roku. Następnie przejazd do Kelso. Zakwaterowanie w hotelu Red Lion Hotel Kelso.

Dzień 4

Kelso - Portland - Coos BayDzisiaj przekroczymy rzekę Columbia i wjedziemy do Portland, "Miasta Róż". Następnie przejedizmey przez obszar gdzie skalne wybrzeże spotyka się z obszarem Wydm Oregonu. Wieczorem dojedziemy do Coos Bay. Zakwaterowanie w hotelu Red Lion Hotel Coos Bay.

Dzień 5

Coos Bay - Park Narodowy Redwood - EurekaO poranku udamy się wzdłuż zapierającego dech w piersiach wybrzeża Oceanu Spokojnego w kierunku Parku Narodowego Redwood. W przeszłości tereny parku zamieszkiwali Indianie z plemienia Yurok. Zostali oni jednak zdziesiątkowani przez górników, kopaczy i drwali, którzy zniszczyli tereny łowieckie i wioski Indian. Wycinka lasu była bardzo intensywna, więc aby chronić pozostałe skrawki lasów sekwojowych, w 1968 roku utworzony został PN Redwood. Wieczorem przyjazd do Eureka. Zakwaterowanie w hotelu Best Western Humboldt Bay Inn.

Dzień 6

Eureka - Wine Country - San FranciscoZ Eureki, leżącej na wybrzeżu udamy się poprzez tereny Rejonu Kalifornijskich Winnic oraz wspaniały most Golden Gate do San Francisco. Zakwaterowanie w hotelu Holiday Inn Golden Gateway.

Dzień 7

San FranciscoDzisiaj zapraszamy do udziału w zwiedzaniu miasta. Na trasie m.in. Union Square, Civic Center i Fisherman's Wharf. W czasie podziwiania centrum miasta oraz zatoki East Bay ze wzgórz Twin Peaks będziemy mieli możliwość zrozumienia dlaczego San Francisco uważane jest za najpiękniejsze miasto USA. Popołudnie w mieście wolne do własnej dyspozycji.

Dzień 8

San Francisco - Park Narodowy YosemiteO poranku opuszczamy piękne San Francisco udając się do Parku Narodowego Yosemite. W parku zobaczymy wspaniałe lasy mieszane oraz imponujące wodospady. Podziwianie granitowych formacji skalnych. El Capitan (największej masy granitowej na świecie) i Half Dome (najbardziej stromej góry w Ameryce Północnej). Zakwaterowanie w hotelu Radisson Park Hotel Fresno.

Dzień 9

Park Narodowy Yosemite - Los AngelesPrzejazd do Los Angeles. Wieczór wolny do własnej dyspozycji. Zakwaterowanie w hotelu Crowne Plaza LAX Airport.

Dzień 10

Los Angeles - WarszawaTransfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.

Dzień 11

Warszawa.Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

CENA ZAWIERAPrzelot samolotem na trasie

Warszawa-Vancouver/Los Angeles-Warszawa (w kwocie 2500 PLN/os dorosła oraz 2150 PLN/dziecko 7-11 lat), opłaty i taksy lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od ilości osób), zakwaterowanie w wymienionych hotelach lub podobnych, udział w programie zwiedzania, usługi i asystę anglojęzycznego pilota/przewodnika lokalnego kontrahenta, wszelkie stanowe i lokalne taksy, transport 1 sztuki bagażu na osobę, zestaw informacyjny, ubezpieczenie NW, KL i bagażu

CENA NIE ZAWIERA

Wizy wjazdowej, wszelkich świadczeń dodatkowych, posiłków, opcjonalnych (dodatkowych) wycieczek fakultatywnych, wydatków natury osobistej, opłaty za nadbagaż, (5 USD/1 dodatkowy bagaż/dzień), zwyczajowych napiwków dla kierowcy (ok. 2 USD/dzień), pilota (ok. 3 USD/dzień)

UWAGI

1. Program jest ramowy i może ulec zmianie.2. Przy wyjazdach do USA polskich obywateli obowiązuje posiadanie wiz wjazdowych. Konsorcjum Polskich Biur Podróży pośredniczy w załatwianiu wiz. Koszt pośrednictwa wynosi 250 PLN/os/wizę. Koszt wizy to 160 USD. Trasa wycieczki wiedzie przez Kanadę, w przypadku posiadania paszportu wydanego po sierpniu 2006 (paszport biometryczny), obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy.3. Cena przelotu zawarta w cenie podana została w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej - za odpowiednią dopłatą.4. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres "letniej przerwy wakacyjnej") obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).5. Istnieje możliwość przedłużenia powyższej imprezy o wypoczynek na Hawajach.Kierunek: Stany Zjednoczone (USA)
Miejscowość: Wyc. objazdowe
Temin: -
Cena / osobę od - do: 8514 - 10626
Wylot z lotniska: Warszawa; Warszawa
Wyżywienie: WŁ (własne); WŁ (własne)
Właściciel oferty: Trade & Travel Konsorcium Polskich Biur Podróży