Kategoria

Wycieczka

Region

Tajlandia,Bangkok

1 dzień

Przylot do Bangkoku. Nocleg w hotelu.

2 dzień

Wcześnie rano wyjazd w kierunku Damnoensaduak, gdzie znajduje się słynny pływający targ. Po drodze przystanek na farmie kokosowej oraz Thai Royal Handicraft gdzie miejscowi artyści tworzą prawdziwe dzieła sztuki z drewna tekowego. Po zrobieniu zakupów na pływającym rynku wyjazd do Kanchanaburi. Tam cmentarz jeńców wojennych oraz słynny most nad rzeką Kwai. Krótki przejazd w okolice drewnianego mostu Wam Pho Viaduct. Następnie po przejechaniu ok. 50 km w stronę granicy z Birmą przepłynięcie łodzią długo rufową, w górę rzeki Kwai. Nolegy w hotelu na tratwach River Kwai Jungle Rafts - egzotyka gwarantowana! Jeszcze tego samego popołudnia spacer do wioski plemienia Mon i następnie kolacja na tratwach. Dla chętnych wizyta w "Teatrze Mon", aby podziwiać tańce tego plemienia (płatne dodatkowo). Noc spędzona w dżungli na długo pozostanie w Państwa pamięci.

3 dzień

Powrót łodziami do przystani. Przejazd do dawnej stolicy Tajlandii - Ayutthai zwiedzanie ruin świątyni Ayutthayi największego na świecie miasta w XVII w. Następnie przejazd do Phitsanulok, jednej z najważniejszych świątyń w Tajlandii - Wat Phra Si Rattana Mahathat. Nocleg w hotelu Topland Phitsanulok lub podobnym(w zależności od dostępności).

4 dzień

Przejazd do Sukhotai - pierwszej stolicy Królestwa Siam. Zwiedzanie ruin świątyń Parku Historycznego Sukhothai. Przejazd do miasta Lampang, zwiedzanie świątyni Wat Phra That Lampang Luang z najstarszym drewnianym budynkiem w Tajlandii. Przejazd do Chiang Rai - zakwaterowanie w hotelu Laluna Resort lub podobnym (W zależności od dostępności). Wieczorem spacer po miejscowym nocnym rynku. (Uwaga do przejechania tego dnia ponad. 480 km) . Wieczorem możliwość skorzystania z tradycyjnego tajskiego masażu(opcjonalnie - płatne dodatkowo).

5 dzień

Rano wyjazd do słynnego "Złotego Trójkąta". Podczas podróży możemy podziwiać krajobrazy pogranicza Tajlandii, Birmy i Laosu. Dla chętnych wycieczka łodzią po rzece Mekong z godzinnym pobytem na terytorium Laosu (płatne dodatkowo). Następnie przejazd do Mae Sai - najbardziej na północ wysuniętego miasta Tajlandii. Stąd można wybrać się do Birmy, aby zobaczyć wierna kopie pagody Shwedagon i birmańskie świątynie oraz miejscowy rynek (płatne dodatkowo) (Uwaga wycieczki do Laosu i Birmy zależą od zgody służb granicznych i są dodatkowo płatne na miejscu u pilota). Przejazd malowniczą górską drogą do stolicy północnej Tajlandii miasta Chiang Mai. Nocleg w hotelu Lanna Palace lub podobnym. Dla chętnych wieczorem kolacja połączona z pokazem tańców plemion górskich w Kanthoke Palace (płatne dodatkowo).

6 dzień

Kulminacyjnym punktem wyprawy na północ Tajlandii zwiedzanie Doi Suthep - przepięknej świątyni położonej na wzgórzu, skąd roztacza się przepiękny widok na Chiang Mai i całą okolicę. W godzinach popołudniowych zwiedzanie wioski rękodzieła Bor Sang - słynne parasolki z Chiang Mai, wytwórnia tajskiego jedwabiu oraz wyrobow z jaspisu i laki. Powrót do hotelu i transfer na dworzec kolejowy lub na lotnisko.

Uwagi

Podróżujący do Tajlandii obywatele Polski mają możliwość wjechać w celach turystycznych do 30 dni bez konieczności wyrabiania wizy. Na lotnisku po wylądowaniu otrzymuje się pieczątkę wjazdową w punkcie imigracyjnym. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy wliczając w ten okres datę wylotu z Tajlandii

Cena zawiera

- Elementy wymienione w programie - Polskojęzycznego przewodnika - Zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym wraz ze śniadaniami

Cena nie zawiera

-Wydatków własnych -Dodatkowego ubezpieczenia -Obiadokolacji -Napoi do posiłków -Napiwków uznaniowych dla przewodników,pilotówKierunek: Tajlandia
Miejscowość: Wyc. objazdowe
Temin: -
Cena / osobę od - do: 7690 - 8790
Standard: * * *; * * *
Last minute: Tak
Wylot z lotniska: Warszawa; Warszawa
Wyżywienie: BB (śniadania); BB (śniadania)
Właściciel oferty: Alfa Star