RAMOWY PROGRAM

28.12.2011
wyjazd z poszczególnych miejscowości zgodnie z rozkładem, jazda non-stop.

29.12.2011
w godz. wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu, kolacja, nocleg.

UWAGA: Po Rzymie poruszamy się komunikacją miejską!

30.12.2011
śniadanie, zwiedzanie Watykanu: KOMPLEKS MUZEÓW WATYKAŃSKICH Z KAPLICĄ SYKSTYŃSKĄ oraz MONUMENTALNĄ BAZYLIKĄ. Wizyta przy grobie Jana Pawła II, słynna bożonarodzeniowa choinka i tradycyjna szopka na Placu św. Piotra. Następnie wybierzemy się na spacer do iluminowanych i przybranych świątecznie ulicach Rzymu. Wędrówkę zaczynamy od pełnego ruchu PLACU BARBERINI, ozdobionego piękną FONTANNA TRYTONA. Z placu wychodzi szereg eleganckich ulic - jedna z najbardziej znanych jest via VITTORIO VENETO, NAZYWANA RZYMSKIM CHAMPS ELYSEES, tętniąca wartkim życiem do późnych godzin nocnych. Tutaj Fellini umiejscowił akcje swojego słynnego filmu \\\"Dolce vita\\\". To na tej ulicy znajduje się najsłynniejsza kawiarnia Rzymu CAFE DE PARIS I HOTEL EXCELSIOR, który przyjmuje od XIX wieku najznakomitszych gości. To ulica pełna zabytkowych budowli: PALAZZO MARGHERITA - rezydencja małżonki króla Humberta I (dziś Ambasada USA), KOŚCIÓŁ S. MARIA DELLA CONCEZIONE z nagrobkiem syna króla Jana III Sobieskiego - Aleksandra Sobieskiego. Z kościołem tym i jego gospodarzami kapucynami wiąże się ciekawa legenda. Ulica wznosi się ku Porta Pinciana, bramie w antycznych murach, która prowadzi do Villa Borghese i GALLERIA BORGHESE, której zbiory uchodzą za najwyżej notowane w Rzymie zaraz po Muzeach Watykańskich. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

31.12.2011
śniadanie, zwiedzanie RZYMU STAROŻYTNEGO: KOLOSEUM, FORUM ROMANUM, KAPITOLU, PANTEONU. Czas wolny. Kolacja, WIECZÓR SYLWESTROWY \\\"W RZYMIE NA PLACACH? lub ZABAWA Z MUZYKĄ NA ŻYWO, nocleg.

01.01.2012
śniadanie. Przejazd do Watykanu na NOWOROCZNE NABOŻEŃSTWO I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PAPIESKIE - URBI ET ORBI. Wyjazd do Polski, jazda non-stop.

02.01.2012
przyjazd do poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem.

DOPŁATY

- kolacja i zabawa sylwestrowa - 430 PLN/os,
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów komunikacji miejskiej - 60 euro/os,
- dopłata do pokoju 1-os. - 200 PLN/os
- ubezpieczenie chorób przewlekłych - 90 PLN/os
- ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej - 2,5% ceny
Kierunek: Włochy
Region: Lazio
Miejscowość: Rzym
Właściciel oferty: Protea Travel Services